Спорт
Им се запалил автобусот на фудбалерите на Црвена Звезд PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 20 мај 2018
zapalil1en.jpgАвтобусот што ги превезувал фудбалерите на Црвена звезда по вчерашниот натпревар со Вождовац се запалил во населбата Автокоманда, при што немало повредени.
Читај повеќе...
 
Јане снима спот за УЕФА со Фиго PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 18 мај 2018
jane1dd.jpgДеветгодишниот Јане кој боледува од спинална мускулна атрофија  во Лион играше фудбал со фудбалските ѕвезди Луис Фиго и Ерик Абидал.
Читај повеќе...
 
Алекс Фергусон доживеал мозочен удар,се бори за живот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 06 мај 2018
ferguson7f.jpgЛегендарниот англиски тренер Алекс Фергусон (76)  доживеал мозочен удар.Тој е итно опериран,а лекарите се надеваат дека неговата  здравствена состојба ќе се подобри.
Читај повеќе...
 
Иранки се маскирале во мажи за да гледаат фудбал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 02 мај 2018
iranki1qq.jpgНеколку Иранки покажаа на што сѐ се подготвени само за да влезат на стадион и да гледаат фудбалски натпревар, што најчесто им се забранува на жените во оваа земја.
Читај повеќе...
 
Охриѓанката Стојаноска реди успеси со тимот на Бафалo PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 30 април 2018
tans1q.jpgЖенскиот тениски тим на Универзитетот од Бафало, Њујорк, за кој игра охриѓанката Тања Стојановска, повторно, како и минатата година, ја освојија MAC (Средно-американската конференција) од Првата NCAA Универзитетска лига, со што се стекнаа со право да одат на завршниот NCAA турнир за најдобрите Универзитети од САД на 11 Мај, а следниот противник ќе се дознае утре.
Последни измени ( понеделник, 30 април 2018 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 1010
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 



Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive