Спорт
Втор фудбалски камп на Фондацијата Реал Мадрид PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 11 декември 2018
kamp1we.jpgОд 14 до 18 јануари 2019 година во Охрид, во хотелот „ Аквалина“, ќе се одржи вториот фудбалски камп на Фондацијата на фудбалскиот клуб „ Реал Мадрид“ .Ова беше соопштено на денешната  прес-конференција на која зборуваа градоначалникот  Јован Стојаноски,  Влатко Тодев, лиценциран партнер на „ Real Madrid Campus Experience“ во Македонија и Горан Ѓоргоноски од агенцијата „ Спорт- Арена“.
Читај повеќе...
 
Ривер плејт стана шампион на Јужна Америка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 11 декември 2018
river1.jpgРивер плејт по четврти пат ја освои Копа Либертадорес, по првото Суперкласико во историјата на јужноамериканската Лига на шампиони.
Читај повеќе...
 
Тениската легенда Борис Бекер е банкрот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 04 декември 2018
beker56tt.jpgТениската легенда Борис Бекер објави дека веќе нема да се повикува на дипломатски имунитет, што би му помогнало да се спаси од банкрот. Трикратниот освојувач на Вимблдон е дипломат на Централноафриканската Република, што, според него, го штити од сите правни случаи.
Читај повеќе...
 
По две години Ноле повторно на врвот на АТП - листата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 06 ноември 2018
novakg1q.jpgНовак Ѓоковиќ од понеделникот повторно ебиде светски рекет број еден, откако Рафаел Надал се повлече од Мастерс турнирот во Париз. Организаторите на турнирот соопштија дека Шпанецот го откажал поради повреда на стомакот, што го доведува во прашање и неговиот настап на завршниот турнир на сезоната во Лондон.
Читај повеќе...
 
"Лихнид" и "Металург" играат за Сара Настеска PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 26 октомври 2018

lihn1ww.jpgЖенскиот ракометен клуб "Лихнид" од Охрид на 27.10.2018 година (Сабота) со почеток во 20:00 часот во СРЦ „Билјанини Извори“ ќе го одигра првенствениот натпревар од третото коло во младинската женска ракометна лига на Македонија против екипата на "Металург".

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 1035
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive