Вести - Свет
Полицаец го уби рускиот амбасадор во Турција,Карлов PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 19 декември 2016

huriet55t.jpgТурскатa  полиција  го ликвидирала напаѓачот на рускиот амбасадор во Турција  Андреј Карлов.Амбасадорот им подлегнал на повредите во една турска болница во Анкара. Убиецот на амбасадорот е идентификуван како полицаец од Анкара под име Мевлут Мерт Алтинташ,соопштија турските власти.

 

 

Последни измени ( понеделник, 19 декември 2016 )
Читај повеќе...
 
Пет и пол милиони долари за Дримскиот басен PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 16 декември 2016

dej1w.jpgНа петтата годишнина од потпишувањето на Маморандумот за заедничка визија на Дримскиот басен и првата година од отпочнувањето на ГЕФ Дримскиот Проект , повеќе од 120 преставници се собраа во Приштина како индикатор на силен моментум за дримскиот процес во оваа година. Операционализацијата на ГЕФ Дримскиот проект и имплементацијата која во насредните 4 години тежи 5.5 милиони долари, овозможува критичен напредок на прекуграничната соработка за управување со дримскиот басен.

Читај повеќе...
 
Видео од уривањето на боливискиот авион PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 29 ноември 2016
pad300.jpgСпасувачки екипи досега пронајдоа 10 преживеани лица, како и тела на 25 загинати, при урувањето на боливискиот авион со 81 патници и членови на екипажот во централна Колумбија.
Последни измени ( вторник, 29 ноември 2016 )
Читај повеќе...
 
Важна средба на Колоски од ОМД во Вашингтон PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 29 ноември 2016
koloski00.jpgВчера, на 28 ноември 2016 година, претседателот на Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) Методија А. Колоски, оствари средба со Заменик помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања, Хојт Ји во американскиот Стејт департмент во Вашингтон. Ји е долгогодишен истакнат член на Американската сениорска служба за надворешни работи, а претходно има служено во Авганистан, Хрватска, Грција и Црна Гора, како и во Советот за национална безбедност при Белата куќа и во седиштето на НАТО во Брисел.
Читај повеќе...
 
Важна средба на Колоски од ОМД во Вашингтон PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 29 ноември 2016
koloski00.jpgВчера, на 28 ноември 2016 година, претседателот на Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) Методија А. Колоски, оствари средба со Заменик помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања, Хојт Ји во американскиот Стејт департмент во Вашингтон. Ји е долгогодишен истакнат член на Американската сениорска служба за надворешни работи, а претходно има служено во Авганистан, Хрватска, Грција и Црна Гора, како и во Советот за национална безбедност при Белата куќа и во седиштето на НАТО во Брисел.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 82 - 90 од 493
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

37161158_10216642329161343_414094414235828224_n.jpg


 

   

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive