Вести - Свет
ОМД бара извинување од Дачиќ PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 05 јануари 2017
 
da1qs.jpgОбединетата македонска дијаспора (ОМД) строго ја осудува изјавата на министерот за надворешни работи на Република Србија, Ивица Дачиќ, дадена на почетокот на оваа недела, во која тој изразува жалење што Србија ја призна Република Македонија под нејзиното уставно и единствено име.
Последни измени ( четврток, 05 јануари 2017 )
Читај повеќе...
 
Дедо Мраз уби 39 луѓе во Истанбул PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 01 јануари 2017
mraz.jpgНајмалку 39 луѓе се мртви, меѓу кои и 16 странски државјани, а 69 се примени во болница по нападот на ноќен клуб во Истанбул откако човек облечен како Дедо Мраз влегол и пукал во гостите со автоматска пушка, јавуваат турските телевизии.
Последни измени ( недела, 01 јануари 2017 )
Читај повеќе...
 
Видео од убиството на рускиот амбасадор (18+) PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 19 декември 2016
karlov12qa.jpgПред малку некои руски сајтвои објавија видео од вечерашното убиство на рускито амбасадор во Турција Андреј Карлов.Видеото е ВОЗНЕМИРУВАЧКО
Читај повеќе...
 
Полицаец го уби рускиот амбасадор во Турција,Карлов PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 19 декември 2016

huriet55t.jpgТурскатa  полиција  го ликвидирала напаѓачот на рускиот амбасадор во Турција  Андреј Карлов.Амбасадорот им подлегнал на повредите во една турска болница во Анкара. Убиецот на амбасадорот е идентификуван како полицаец од Анкара под име Мевлут Мерт Алтинташ,соопштија турските власти.

 

 

Последни измени ( понеделник, 19 декември 2016 )
Читај повеќе...
 
Пет и пол милиони долари за Дримскиот басен PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 16 декември 2016

dej1w.jpgНа петтата годишнина од потпишувањето на Маморандумот за заедничка визија на Дримскиот басен и првата година од отпочнувањето на ГЕФ Дримскиот Проект , повеќе од 120 преставници се собраа во Приштина како индикатор на силен моментум за дримскиот процес во оваа година. Операционализацијата на ГЕФ Дримскиот проект и имплементацијата која во насредните 4 години тежи 5.5 милиони долари, овозможува критичен напредок на прекуграничната соработка за управување со дримскиот басен.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 73 - 81 од 487
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive