Вести - Свет
ОМД:Илинден е меѓник во создавањето наша држава PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 02 август 2016
obedinetadijaspora99a.jpgНа денешен ден во 1903 година, обединетите сили на етничките Македонци, Албанци и Власи се обединија за да ја основаат Крушевксата Република. Овој настан, сега познат како Илинденското востание беше клучен за ослободувањето на Македонците и за создавањето на Република Македонија.
Читај повеќе...
 
Позната албанска пејачка фатена со дрога на Ќафасан PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 24 јули 2016
kafasan1q.jpgПознатата албанска пејачка  Вјолца Џека (41) била уапсена на македонско-албанската граница поради дрога.Таа била уапсена при обидот да влезе во Македонија,а ја привеле албанските полицајци.
Читај повеќе...
 
Ердоган воведе вонредна состојба во Турција PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 20 јули 2016
erdo2q.jpgВо Турција е воведена вонредна состојба која треба да трае три месеци.Оваа одлука доаѓа по неуспешниот обид за државен удар.
Читај повеќе...
 
Контрадикторни вести од Турција,кој ја има власта?(В) PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 15 јули 2016

turcija1a.jpgТурскиот  премијер обвини за илегална акција на неиндификувана група на војници.Се слушаат пукотници во Истанбул и во Анкара,јави Би-Би-Си.Војската тврди дека Ердоган е симнат од власта.

 

Последни измени ( петок, 15 јули 2016 )
Читај повеќе...
 
Хаос во Ница,триесет мртви (видео) PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 14 јули 2016

nica1q.jpgПовеќе од 30 луѓе загинале,а 100 се повредени на шеталиштето во францускиот град Ница откако камион влетал меѓу шетачите  во текот на прославата на Денот на паѓањето на Бастиља..

 

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 443
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive