Вести - Свет
Македонија успешно стартуваше на Европското ... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 13 јануари 2018
lazaru1q.jpgМакедонската ракометна репрезентација имаше победнички старт на Европското првенство во Хрватска, откако во Загреб ја совлада селекцијата на Словенија со 25:24, па иако ова е само прво коло, овие бодови би можеле да се покажат клучни за пласман во вториот круг.
Читај повеќе...
 
ОМД ја поздравува посетата на Заев на Пустец PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 19 декември 2017
obedinetadijaspora99a.jpgОбединетата македонска дијаспора (ОМД), како најголема организација за Македонците во светот, ја поздрави посетата на премиерите на Македонија и Албанија, Зоран Заев и Еди Рама, изминатиот викенд во Пустец – главниот град на македонското малцинство во Албанија. ОМД побара слични посети на премиерот Заев во Бугарија, Грција, и Косово заедно со неговите колеги Борисов, Ципрас, и Харадинај.
Читај повеќе...
 
Охриѓанецот Џепароски му даде Феникс на германски... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 12 декември 2017

djeparoski1q.jpgОхриѓанецот Борис Џепароски на германскиот град Дронхан му подари птица Феникс,изработена во дрво и со моторна пила.Сега оваа скулптура го краси едно од најубавите места на овој град во Германија и е предмет на интерес како на граѓаните,така и на гостите што престојуваат во него.

Последни измени ( вторник, 12 декември 2017 )
Читај повеќе...
 
Македонската Нотарска комора стана дел од... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 04 декември 2017

vasko4we.jpgДелегација од Нотарска комора на Република Македонија составена од Васил Кузманоски, нотар од Охриди м-р Анастазија Анастасовска, стручен соработник беше на работна посета во Брисел, Белгија а по повод генералното собрание на Советот на нотаријатите на Европската Унија (CNUE) кое се одржа на 1 декември, 2017 година каде НКРМ беше и формално претставена како член - набљудувач.

Последни измени ( понеделник, 04 декември 2017 )
Читај повеќе...
 
Почина руската оперска ѕвезда Хворостовски кој... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 22 ноември 2017
hvorostovski1q.jpgРуската оперска ѕвезда, Дмитри Хворостовски и прогласен за еден од 50 најубави мажи од „Пипл“ почина синоќа на 55 годишна возраст.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 55 - 63 од 508
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive