Вести - Свет
Пет и пол милиони долари за Дримскиот басен PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 16 декември 2016

dej1w.jpgНа петтата годишнина од потпишувањето на Маморандумот за заедничка визија на Дримскиот басен и првата година од отпочнувањето на ГЕФ Дримскиот Проект , повеќе од 120 преставници се собраа во Приштина како индикатор на силен моментум за дримскиот процес во оваа година. Операционализацијата на ГЕФ Дримскиот проект и имплементацијата која во насредните 4 години тежи 5.5 милиони долари, овозможува критичен напредок на прекуграничната соработка за управување со дримскиот басен.

Читај повеќе...
 
Видео од уривањето на боливискиот авион PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 29 ноември 2016
pad300.jpgСпасувачки екипи досега пронајдоа 10 преживеани лица, како и тела на 25 загинати, при урувањето на боливискиот авион со 81 патници и членови на екипажот во централна Колумбија.
Последни измени ( вторник, 29 ноември 2016 )
Читај повеќе...
 
Важна средба на Колоски од ОМД во Вашингтон PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 29 ноември 2016
koloski00.jpgВчера, на 28 ноември 2016 година, претседателот на Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) Методија А. Колоски, оствари средба со Заменик помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања, Хојт Ји во американскиот Стејт департмент во Вашингтон. Ји е долгогодишен истакнат член на Американската сениорска служба за надворешни работи, а претходно има служено во Авганистан, Хрватска, Грција и Црна Гора, како и во Советот за национална безбедност при Белата куќа и во седиштето на НАТО во Брисел.
Читај повеќе...
 
Важна средба на Колоски од ОМД во Вашингтон PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 29 ноември 2016
koloski00.jpgВчера, на 28 ноември 2016 година, претседателот на Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) Методија А. Колоски, оствари средба со Заменик помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања, Хојт Ји во американскиот Стејт департмент во Вашингтон. Ји е долгогодишен истакнат член на Американската сениорска служба за надворешни работи, а претходно има служено во Авганистан, Хрватска, Грција и Црна Гора, како и во Советот за национална безбедност при Белата куќа и во седиштето на НАТО во Брисел.
Читај повеќе...
 
Европа воведува глоба од 5 евра за влез во Зоната PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 16 ноември 2016
seng1q.jpgВо земјите од Шенген - договорот граѓаните што не се државјани на земји од ЕУ ќе плаќаат за влез во Шенген зоната глоба од 5 евра.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 55 - 63 од 465
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive