Вести - Свет
Наум Чудотоворец одбележан со бал во Австралија PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 05 јули 2010
proslava1s.jpg

Во прекрасниот  раскошен "Емералд Ресепшн" во Томастон,во преполна сала,охриѓани заедно со нивните пријатели,а таа вечер ги имаше од цела Македонија што таа се протега,до Белото ,се одржа традиционалниот охридски бал 2010.И годинава по традиција беше одбележан големиот правиславен празник Свети Наум Чудотворец во организација на истоиментот Охридско социјално друштво.

Последни измени ( понеделник, 05 јули 2010 )
Читај повеќе...
 
Организторите на трагичното патување во Охрид-на суд PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 27 јуни 2010

ilinden.jpg Обвинителството во Бугарија покренало обвиненија против организаторите на фаталното патување во Охрид на бугарски државјани лани во септември, кога 15 Бугари загинаа при потонувањето на бродот “Илинден“ во Охридското езеро, јавува бугарската новинска агенција “Новините“.

Читај повеќе...
 
Балкански општини сами ќе се финансираат PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 26 јуни 2010

istanbul7a.jpg Охрид влезе  во заедничкото тело кое десеттина балкански градови го формираа во Истанбул на првиот Форум за балканска соработка што деновиве се одржува во Бајрампаша, најголемата општина во Истанбул.

Читај повеќе...
 
Николоски во Стразбур ќе се сретне со Чавушоглу PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 23 јуни 2010

alek1d.jpg Од 21 до 25 јуни 2010 година во Стразбур,  Франција, се одржува редовната сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПС на СЕ). Во работата на ПС на СЕ и неговите тела учествуваат пратениците на ВМРО-ДПМНЕ г. Александар Николоски како шеф на делегацијата и пратеникот г. Зоран Петрески.  

Последни измени ( среда, 23 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
Се готви одбрана од сончевите бури PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 11 јуни 2010
sonce13a.jpgСонцето во скоро време ќе стане многу активно. Поради ова научниците се состанале неделава  во Вашингтон, САД  за да ги разгледаат можности за одбрана.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Следно > Крај >>

Резултати 523 - 531 од 550
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive