Вести - Свет
Во Либија се урна американски "орел" PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 22 март 2011
igl15.jpg Во Либија синоќа се урнал американски борбен авион од типот "игл-15".Агенциите јавуваат дека се урнал што е стандардна информација во вакви прилики,но не кажуваат поради што.Оние што ги планираат војните и го чуваат угледот на производителот на авионот и на земјата чии пилоти летаат во него,често наведуваат механички причини за паѓањето на борбеното летало.Сепак,дали Либијците добија нови противавионски проектили.Ако тоа го направија,борбената авијација на НАТО веднаш ќе и редуцира нападите,вели воен аналитичар
Последни измени ( среда, 23 март 2011 )
Читај повеќе...
 
НАТО-авијацијата удира во Либија со малку авиони PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 19 март 2011
paga22.jpgФранцуски борбени авиони попладнево први удрија на подвижни воени цели во Либија,Се вели дека било погодено оклопно возило на либиската армија.Дејствувале три борбени летала.што е многу чудно,бидејќи сојузниците  најавуваа масовни воздушни удари.
Последни измени ( сабота, 19 март 2011 )
Читај повеќе...
 
Пукна нуклеарка во Јапонија PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 12 март 2011
nukl1.jpgНа североистокот на Јапонија денес се случи експлозија во нуклеарна централа.Во реакторот радијацијата е 1.000 пати поголема од нормалната, а веќе било регистрирана 20 кратно зголемена радијација и надвор од централата.
Последни измени ( сабота, 12 март 2011 )
Читај повеќе...
 
"Мајки" победи на ФЕСТ PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 07 март 2011
majki.jpg Филмот „Мајки“ на Милчо Манчевски победи во натпреварувачката програма „Европа надвор од Европа“ на 39. Меѓународен филмски фестивал ФЕСТ во Белград.
Последни измени ( понеделник, 07 март 2011 )
Читај повеќе...
 
Охридскиот зет Мајкл ќе има изложба во Њујорк PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 05 март 2011
majk2a.jpg Познатиот  канадски уметник Мајл Клосе,кој е охридски зет,по повод 100 години од раѓањето на Мајка Тереза во македонското конзуларно преставништво во Њујорк на 14 март  ќе одржи своја  изложба .
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Следно > Крај >>

Резултати 505 - 513 од 565
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive