Вести - Свет
Мишко не го виде врвот Аконкагва PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 15 февруари 2010
misko3.jpg Охридскиот планинар Мишко Танески не успеа да го совлада Аконкагва, највисокиот врв на Латинска Америка и јужната земјина хемисфера.
Последни измени ( понеделник, 15 февруари 2010 )
Читај повеќе...
 
Се расцепи ѕидот над Лапидариум PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 06 февруари 2010
karpa1d.jpgПред малку,денес по 15 часот,се расцепи ѕидот над Лапидариум.Се одронаа големи количини на земја и големи карпи,кои за среќа не паднаа на патот или врз објектот на Заводот и Музеј од Охрид.
Последни измени ( сабота, 06 февруари 2010 )
Читај повеќе...
 
Охриѓанец ги набљудува изборите во Украина PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 05 февруари 2010

kanevce1c.jpgДимче Каневче како дел од Еверопската мрежа на организации за набљудување на избори се наоѓа во Украина каде учествува во надгледувањето на изборната постапка за претседател на оваа држава.Во трката за шеф на државата во вториот круг останаа убавата,,како што ја викаат кандидатката Јулија Тимошенко и Виктор Јаникович кој има голема поддршка од руското население од Источна Украина.

Последни измени ( петок, 05 февруари 2010 )
Читај повеќе...
 
Новиот грип- измислица на компаниите PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 31 јануари 2010

vofgang1a.jpgКога беше прогласена епидемијата на АХ1Н1 на масата на Светската здравствена организација седеа претставници на фармацевтските компании.Мораме да се запрашаме дали постоеше  влијание врз СЗО да се прогласи пандемија на грипот иако се знаеше дека по своите карактеристики тој е послаб од обичниот,сезонски грип,изјавил Волфганг Водарг,претседател на заминување на Комитетот за здравство  на Парламентарното собрание на  Советот на Европа. на чие барање е покренато испитување на одговорноста на СЗО за ширење на паниката од која корист имале само фармацевтските компании.

Последни измени ( недела, 31 јануари 2010 )
Читај повеќе...
 
САД:Р.Северна Македонија-идентитетот непроменет PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 15 декември 2009
elefterotipija.jpg Вашингтон го препорачува називот Република Северна Македонија како решение за спорот за името меѓу Скопје и Атина, а употребата на терминот македонскии за одредувањето на идентитетот и јазикот, пишува весникот Елефтеротипија во текстот под наслов Американците подготвуваат замка за името на ПЈРМ
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 51 52 53 54 55 Следно > Крај >>

Резултати 487 - 492 од 492
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive