Вести - Свет
Се готви одбрана од сончевите бури PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 11 јуни 2010
sonce13a.jpgСонцето во скоро време ќе стане многу активно. Поради ова научниците се состанале неделава  во Вашингтон, САД  за да ги разгледаат можности за одбрана.
Читај повеќе...
 
Инспектори куртилиле од бејзбол палки на плоштад PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 05 јуни 2010

plost1w.jpg Група инспектори  едвај куртулиле да не добијат бејзбол палки  по главата кога вчера рано наутро се обиделе да остранат дрвен шанк,поставен среде плоштад.

Последни измени ( сабота, 05 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
Пратеникот Николоски во посета на Канада PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 04 јуни 2010
alek1d.jpg 

Пратеникот Александар Николоски во рамките на својата неколкудневна посета на Канада оствари средба со претставници на македонската дијаспора како и здруженија на Македонците во Канада во градовите Торонто и Монтреал. На средбите се разговараше за состојбите во македонската зедница во  Канада, контактите со Македонија, подобрување на организирањето на Македонците.

Последни измени ( петок, 04 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
Над 60 насто Германци би ја вратиле марката PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 01 јуни 2010

evra1.jpgСтравувањата од пораст на инфлацијата кај Германците се толку големи што поголем дел од нив посакуваат да им се врати поранешната национална валута -марката. Најновото истражување на институтот за јавно мислење ТНС ЕМНИД покажа дека над 60 отсто од Германците сакаат враќање на марката.

Последни измени ( вторник, 01 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
Сорош и' предвидува крај на ЕУ PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 29 мај 2010
soros1.jpg Специјализираниот "Блумберг" ја пренесува оценката на мултимилјардерот  Џорџ Сорош за случувањата во Грција,Според него  финансиската криза во Грција е "почеток на крајот на ЕУ"
Последни измени ( сабота, 29 мај 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 51 52 53 Следно > Крај >>

Резултати 451 - 459 од 474
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive