Вести - Свет
Во будистички храм нашле на стотина фетуси PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 16 ноември 2010
fetusi.jpgВо еден будистичкии храм во Банког биле откриени остатоци на стотина човечки фетуси.Се смета дека тие тука се донесени  од болниците каде се вршени илегални абортуси.
Читај повеќе...
 
Свети Наум бил и ценет дипломат PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 04 ноември 2010
svetinaum55.jpgВо Охрид започна меѓународен симпозиум по повод 1.100 години од упокојувањето на Свети Наум Охридски.
Читај повеќе...
 
Охрид по четврти пат се претстави во Лугано PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 03 ноември 2010
lugano66.jpgОхрид по четврти пат учествуваше со свој штанд,  на Осмиот интернационален саем за туризам кој се одржа од 30.10. до 01.11.2010 год. во Лугано, Швајцарија.
Читај повеќе...
 
Македонците во Врање добија своја просторија PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 01 ноември 2010

klucevi99.jpgПретседателот на Советот на општина Охрид, Душко Јаковчески заедно со членови на Српско – македонското друштво „Коштана“ од Охрид беа во посета на Здружението на македонците од Пчињскиот округ „Гоце Делчев“ со седиште во Врање.
Повод за посетата беше врачување на клучевите (доделување на простории) од просториите на Здружението – на 29.10 2010 кои им ги додели општината Врање.

Последни измени ( понеделник, 01 ноември 2010 )
Читај повеќе...
 
Охрид ќе се побратими со Сафранболу PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 27 септември 2010

pobratimi77a.jpgДелегација од Охрид, деновиве оствари средба со градоначалникот на Сафранболу, Д-р. Неждет Аксој, со кого разговараа околу збратимувањето на Охрид и Сафранболу и за воспоставување на други видови соработка од значење за двата града.

Последни измени ( понеделник, 27 септември 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 51 52 53 54 55 Следно > Крај >>

Резултати 451 - 459 од 492
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive