Вести - Свет
Македонија одигра реми со европскиот првак PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 17 јануари 2018
remi1qq.jpgМашката ракометна репрезентација не успеа за првпат во својата историја да ја победи Германија, но, сепак, пренесува големи три бода во вториот круг од Европското првенство во Хрватска, што ќе се игра во Вараждин.
Читај повеќе...
 
Македонското движење "Ние сме Македонија" почна со... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 15 јануари 2018
dvizenje1qq.jpgНа 14 Јануари 2018 година, започна движењето “Ние сме Македонија” организирано од повеќе Македонски организации од дијаспората.
Последни измени ( понеделник, 15 јануари 2018 )
Читај повеќе...
 
Македонија успешно стартуваше на Европското ... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 13 јануари 2018
lazaru1q.jpgМакедонската ракометна репрезентација имаше победнички старт на Европското првенство во Хрватска, откако во Загреб ја совлада селекцијата на Словенија со 25:24, па иако ова е само прво коло, овие бодови би можеле да се покажат клучни за пласман во вториот круг.
Читај повеќе...
 
ОМД ја поздравува посетата на Заев на Пустец PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 19 декември 2017
obedinetadijaspora99a.jpgОбединетата македонска дијаспора (ОМД), како најголема организација за Македонците во светот, ја поздрави посетата на премиерите на Македонија и Албанија, Зоран Заев и Еди Рама, изминатиот викенд во Пустец – главниот град на македонското малцинство во Албанија. ОМД побара слични посети на премиерот Заев во Бугарија, Грција, и Косово заедно со неговите колеги Борисов, Ципрас, и Харадинај.
Читај повеќе...
 
Охриѓанецот Џепароски му даде Феникс на германски... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 12 декември 2017

djeparoski1q.jpgОхриѓанецот Борис Џепароски на германскиот град Дронхан му подари птица Феникс,изработена во дрво и со моторна пила.Сега оваа скулптура го краси едно од најубавите места на овој град во Германија и е предмет на интерес како на граѓаните,така и на гостите што престојуваат во него.

Последни измени ( вторник, 12 декември 2017 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 37 - 45 од 492
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive