Вести - Свет
Замина Мајк Илич кој го оствари американскиот сон PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 11 февруари 2017
majk12q.jpgОбединета Македонска Диаспора (ОМД), најголемата македонска организација, надвор од Македонија, која ги обединува Македонските иселеници, со длабока тага ја оплакува смртта на нашиот најголем поддржувач и долгогодишен донатор, Мајк Илич. Г-дин Илич почина денес на 87 годишна возраст.
Последни измени ( сабота, 11 февруари 2017 )
Читај повеќе...
 
Конгресменот Трот застана на страна на Македонија PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 08 февруари 2017
dejv1q.jpgКонгресменот Дејв Трот (Мичиган-11), ко-претседавач на бипартиската конгресна комисија за Македонија и Македонците во САД, денес се обрати со следнава изјава изразувајќи поддршка за македонската нација:
Читај повеќе...
 
ОМД бара оставка од конгресменот Рохрабакер PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 08 февруари 2017
obedinetadijaspora99a.jpgКонгресменот Дана Рохрабакер (републикански претставник од Калифорнија) уште еднаш се посрамоти сам себе, неговите гласачи и неговата партија со крајно неодговорен напад против Република Македонија.
Читај повеќе...
 
Колоски:Од нас зависи се' PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 22 јануари 2017
koloski00.jpgПретседателот Обама дојде во претседателското столче со многу проблеми со кој требаше да се соочува, така што Македонија и југоисточна Европа не му беа приоритет,пишува на почетокот на својата налазиа Методија Коловски,првиот човек на ОМД.
Читај повеќе...
 
Трамп им ја враќа Америка на Американците PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 20 јануари 2017
tramp100j.jpgАмериканскиот претседател Доналд Трамп вети дека ќе им ја одземе моќта на бирократите и политичарите од Вашингтон и ќе им ја врати на луѓето. На денешната инаугурациски говор, тој најави дека „од денеска па натаму, нова визија ќе владее со нашата земја. Од овој момент, ќе биде Америка пред сè“.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 28 - 36 од 450
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive