Вести - Свет
ОМД вели дека 84 насто Македонци се за бојкот... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 26 септември 2018

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) спроведе анкета за истражување на јавното мислење од 6-ти до 18-ти Септември 2018 година, составена од 5 прашања поврзани со претстојниот референдум на 30-ти Септември 2018 година. Анкетираните учесници се само-идентификуваа преку прашања поврзани со нивното постојано место на живеење, пол, возраст и националост. Приближно 60% (или 1,025) од анкетираните испитаници моментално престојуваат во Република Македонија, додека останатиот дел ја сочинуваат македонdijaspora1q.jpgската дијаспора. 

Читај повеќе...
 
Охридска делегација на "Жупска берба" PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 25 септември 2018
ale2w.jpgДелегација на Општина Охрид, предводена од претседателката на советот Живка Ангелоска, беше во посета на Александровц, Република Србија, на традиционалната манифестација “Жупска берба – 2018“.
Читај повеќе...
 
Охридски искусттва пред кардиолозите во Белград PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 09 септември 2018
iskustva1we.jpgОд 6 до 8-ми Септември во Белград се одржа престижниот „ Интернационален симпозиум по интервентна кардиологија и кардиоваскуларен имиџинг “ - Sinergy 2018, на кој учество зедоа бројни еминентни експерти од овие области од Европа, Америка, Јапонија, Кина, Индија и други земји,се вели во соопштението од Кардилошкиот центар.
Читај повеќе...
 
На прилепчанец му се слошило на плажа и починал PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 30 август 2018
plaza9.jpgНа 29.08.2018 година околу 10,30 часот во Охридското езеро на М.М.(78) од Прилеп кој бил непосредно до брегот, му се слошило и паднал во водата. Од присутните граѓани бил изваден од водата и му била укажана помош, по што пристигнала екипа од Итна медицинска помош и бил пренесен во Општа болница Охрид, каде била констатирана смрт. Извршен е увид.
 
Прва школа за социјално претприемништво PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 27 август 2018

belvedere300p.jpgВо период од 27 август до 2 септември 2018 година, со почеток во 12:00 часот, во Охрид - Хотел "Белведере",ќе се одржи првата Летна школа за социјално претприемништво за граѓански здруженија, во организација на ХЕРА – Асоцијација за здравствена едукација и истражување. На школата ќе присуствуваат 20 учесници – претставници од граѓанскиот сектор со идеи за креирање на социјални бизниси. Како предавачи се јавуваат домашни експерти како и експерти од партнерската организација Здружение за креативен развој СЛАП од Хрватска.  Настанот се организира во рамките на проектот Отвораме Можности финансиран од Европската Унија.

 

 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 499
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive