Вести - Свет
ОМД:Непримерна казна за архимандритот Царкњас PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 14 февруари 2018
svestenik1qq.jpgОбединета Македонска Дијаспора (ОМД) со огорченост ја следи верската дискриминација со која се соочуваат домородните етнички Македонци од Егејската страна на северна Грција, поради што бара пресврт на оваа нехумана политика
Читај повеќе...
 
На 49 години почина српскиот глумец Небојша Глоговац PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 09 февруари 2018
nebojsta1qq.jpgНебојша Глоговац, еден од најреномираните современи српски актери и еден од најдобрите во регионот, почина денеска по кусо боледување. Имаше 49 години.
Последни измени ( петок, 09 февруари 2018 )
Читај повеќе...
 
Колоски од ОМД:Шамар врз лицето на Македонците PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 07 февруари 2018

koloski00.jpgПретседателот на Обединетата македонска дијаспора, Мето Колоски во свое видео обраќање на Фејсбук се јави со реакција за последните две одлуки на македонската Влада, со кои беа преименувани автопатот кон Грција и меѓународниот аеродром во Скопје.

Читај повеќе...
 
Македонците на протести во градот Асти и во други... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 29 јануари 2018
asti1qq.jpgМакедонците во градот Асти, Италија, како и во многу делови Во Европа и светот се креваат за одбрана на суверенитетот на Република Македонија
Читај повеќе...
 
ОМД:Неодговорна реторика PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 29 јануари 2018

obedinetadijaspora99a.jpg-Со особено внимание ги проследивме изјавите на политичкиот врв кои после 5 часовни разговори зад затворени врати “информативно” разговараа за предлозите на медијаторот Нимиц, за кој Обединетата македонска дијаспора  смета дека постои конфликт на интерес во функцијата кој тој ја извршува, како и за разговорите на премиерите на Македонија и Грција во Давос. 

 

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 465
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive