Вести - Свет
Сенатот го ратификува пристапниот протокол за... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 22 октомври 2019
kongres1qm.jpgАмериканскиот Сенат вечерва го ратификуваше Пристапниот протокол за членство на Република Северна Македонија во НАТО, со 91 глас „за“ и 2 „против“.  Со тоа, САД се 25. земја што го ратификувала Протоколот.
Последни измени ( вторник, 22 октомври 2019 )
Читај повеќе...
 
ОМД:Одлуката на ЕУ,голем удар врз надежите на... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 22 октомври 2019

dijaspora1q.jpgОбединетата Македонска Дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во унијата. Оваа одлука е голем удар врз надежите на Македонија за интеграција во ЕУ. Наместо да го исполнат своето ветување за доделување на датум за преговори, европските лидери одлучија повторно да ни го завртат грбот. Со ова, европската заедница ја става иднината на македонската држава под знак прашалник.

Последни измени ( вторник, 22 октомври 2019 )
Читај повеќе...
 
Доналд Туск:Македонија да не се откажува од ... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 18 октомври 2019
tusk1q.jpgПретседателот на Европскиот совет Доналд Туск им порача на Македонија и Албанија да не се откажуваат од својот европски сон откако и двете земји не добија датум за почеток на пристапни преговори со Европската Унија,  на што најгласно се противеше Франција на самитот на Европскиот совет во Брисел.
Читај повеќе...
 
Не е прифатен предлогот на Финска,за Македонија ќе се... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 15 октомври 2019
evroam1q.jpgAмбасадорите на земјите-членки на ЕУ на вечерашниот состанок во Луксембург не го усвоија предлогот на финското претседателство да се отворат пристапните преговори со Северна Македонија, во меѓувреме да се усвои нова методологија за преговори која ја бара Франција, при што Меѓувладината конференција меѓу земјава и владите на ЕУ да се одржи најдоцна во првата половина од 2020,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам.
Читај повеќе...
 
Честитка од ОМД по повод 11 Октомври PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 11 октомври 2019
dijaspora1q.jpgОбединетата Македонска Дијаспора (ОМД) им го честита денот на народното востание на македонскиот народ на сите Македонци во Македонија и во дијаспората.
Последни измени ( петок, 11 октомври 2019 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 534
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive