Вести - Македонија
Бесплатна вакцинација за пензионерите со... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 04 ноември 2018
filipce400l.jpgВо 14 центри за јавно здравје низ целата земја утре почнува вакцинацијата против сезонски грип. Бесплатните 28.000 дози од новата четиривалентна вакцина што ја набави Министерството за здравство, кои се наменети за граѓаните над 65-годишна возраст и кои се со помала пензија од просечната или се без пензија и тие ќе можат да ја примат откако претходно ќе појдат кај матичен лекар, кој треба да ги прегледа дали може да примат вакцина и да им закаже термин преку електронскиот систем за закажување МојТермин.
Читај повеќе...
 
Кучиња скитници се плажираат пред "Дрим" во Струга PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 03 ноември 2018

kucinjaseplaziraat1q.jpgТоплото време кое владее на подрачјето на Струга денес го искористија за сончање и група кучиња пред хотелот Дрим.Ги имаше околу десеттина,кои предходно можеа да се видат по улиците на градот.

Читај повеќе...
 
Со ребеланс на буџетот повеќе пари за пензии и... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 14 октомври 2018
rebalans1qq.jpgСо ребалансот на буџетот на Република Македонија, што Владата на вечерашната седница го усвои, плус пари ќе добијат Фондот за пензиско и инвалидско осигурување, Фондот за здравствено осигурување и Агенцијата за вработување. Од Владата соопштија дека ќе се реалоцираат дополнителни средства за овие фондови за да може непречено да се исплаќаат пензиите, и за да можат граѓаните непречено да ги остваруваат правата на здравствена заштита и боледување, како и правото на надомест по основ на невработеност.
Последни измени ( недела, 14 октомври 2018 )
Читај повеќе...
 
Ден на востанието-светол датум во Македонија PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 11 октомври 2018
makedonsko1rt.jpgМакедонија денес одбележува 71 година од почетокот на  антифашистичкото востание.Почетокот е поврзан со  градовите- херои -Прилеп и Куманово.
Читај повеќе...
 
Груевски вели дека се врши политички прогон кон него PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 05 октомври 2018
sudski1ww.jpgПоранешниот премиер Никола Груевски тврди дека е жртва на политички прогон, откако Апелациониот суд денеска му ја потврди двегодишната затворска казна во предметот на СЈО „Тенк“. Зборувајќи на пауза од судењето за предметот на СЈО „Титаник“, каде е еден од обвинетите за злосторничко здружување и изборни нерегуларности, Груевски најави дека ќе ги искористи сите правни лекови за да ја оспори одлуката на Основниот суд Скопје 1, потврдена од Апелациониот суд.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 10 - 18 од 1388
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive