Вести - Македонија
Груевски вели дека се врши политички прогон кон него PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 05 октомври 2018
sudski1ww.jpgПоранешниот премиер Никола Груевски тврди дека е жртва на политички прогон, откако Апелациониот суд денеска му ја потврди двегодишната затворска казна во предметот на СЈО „Тенк“. Зборувајќи на пауза од судењето за предметот на СЈО „Титаник“, каде е еден од обвинетите за злосторничко здружување и изборни нерегуларности, Груевски најави дека ќе ги искористи сите правни лекови за да ја оспори одлуката на Основниот суд Скопје 1, потврдена од Апелациониот суд.
Читај повеќе...
 
Две години затвор за Груевски,потврди Апелациониот... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 05 октомври 2018
grueski1q.jpgЗатворската казна од 2 години за експремиерот Никола Груевски во предметот на СЈО „Тенк“ ја потврди Апелациониот суд Скопје. Казната е за незаконито влијание на обвинетиот Груевски за набавката на луксузниот „мерцедес С-600 гард“, кое тие не можеле да го одбијат зашто им бил шеф, премиер. Казната на другиот осуден, Ѓоко Поповски, му е намалена од 6,5 на 4,5 години,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам.
Последни измени ( петок, 05 октомври 2018 )
Читај повеќе...
 
Заев:Можни се предвремени избори ако не се почитува... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 30 септември 2018
zaev450l.jpgПремиерот Зоран Заев пред малку кажа дека веднаш ќе бидат распишани предвремени парламентарни избори, ако пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието не ја почитуваат волјата на мнозинството граѓаните кои гласале на денешниот референдум.
Читај повеќе...
 
Мицкоски:Ова не беше референдум за предвремени избори PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 30 септември 2018
mickoski1we.jpgЛидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека денеска на референдумот победиле граѓаните кои апстинирале од гласање и со тоа, како што кажа опозиционерот, Заев и неговата влада се делегитимирани. За изјавата на премиерот Зоран Заев дека ќе распише предвремени избори ако пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не ја почитуваат волјата на мнозинството граѓани кои гласале на референдумот, Мицкоски рече дека референдумот не бил битка за предвремени избори.
Последни измени ( недела, 30 септември 2018 )
Читај повеќе...
 
Во пукотници во Скопје двајца починаа, еден е повреден PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 29 септември 2018
mrtvi300p.jpgВо криминалната пресметка што ноќеска почна пред објектот на Специјалното јавно обвинителство на „Рузвелтова“ во Скопје починаа двајца, а третиот е во тешка здравствена состојба, велат од Ургентниот центар на скопските клиники. Загинати се Н.А.(44) и А.П.(49), а повреден е Ф.Е.(19), сите од Скопје, соопштија од МВР,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 82 - 90 од 1456
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive