Вести - Македонија
Кичевчанецот пукал со "деветка" врз... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 28 септември 2017

kicevo1.jpgПолициски службеници од полициската станица во Кичево, синоќа во 18 часот и 50 минути, го приведоа и од слобода го лишија А.А. (58) од кичевското село Горно Строгомиште. Приведувањето  е извршено на булеварот „Ослободување“ во Кичево а при преглед врз истиот, пронајдено е и одземено  огнено оружје-пиштол марка „сиг сауер“ калибар 9 милиметри.

Читај повеќе...
 
Пратениците заминаа на одмор PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 23 септември 2017
sobranie100p.jpgСобранието нема да заседава додека трае предизборната кампања за локалните избори, која што почнува во понеделник, и претседателот на Собранието Талат Џафери попладнево ги испрати на одмор пратениците. На денешната седница, веќе шести ден се расправаше за Законот за употреба на јазиците, кој што останува во фаза на прво читање. Џафери рече дека донел ваква одлука за да не има чувство дека по секоја цена сака да се постигне некоја цел.
Читај повеќе...
 
Укината е радиодифузната такса PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 19 септември 2017
sobranie100p.jpgСобранието ја укина радиодифузната такса, изгласувајќи ги измените на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, по скратена постапка, поднесен од Томислав Тунтев, Ејуп Аљими, Весел Мемеди. „За“ гласаа 70 пратеници, а немаше „против“, ниту „воздржани“. За овој закон беше потребно и Бадинтерово мнозинство, а за гласаа 20 пратеници од немнозинските пратеници. Радиодифузната такса беше 190 денари.
Читај повеќе...
 
Интересна предизборна анкета на ИРИ PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 18 септември 2017
iri1qq.jpgНајомилен политички лидер во земјава е Зоран Заев, покажува последната анкета на ИРИ (47). Многу е омилен за 25 одсто од граѓаните, делумно омилен за 26 одсто, делумно неомилен за 15 одсто а неомилен за 25 одсто од граѓаните. На второто место е Никола Груевски. Многу е омилен за 15 одсто, делумно омилен за 17 одсто од граѓаните а неомилен кај 50 одсто. Од него поомилен политички лидер е претседателот Ѓорге Иванов со 21 одсто. Висок рејтинг од 10 одсто ужива Талат Џафери, пред Али Ахмети и Зиадин Села со по 8% и Билал Касами од 6 одсто, но прва на листата на лидерите е Специјалната обвинителка Катица Јанева со 28 одсто.
Последни измени ( понеделник, 18 септември 2017 )
Читај повеќе...
 
Овчар од Струшко се обидел да силува Холанѓанка PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 15 септември 2017
siluvanje1w.jpgОвчар од Струшко се обидел да силува  жена од Холандија,при што употребил и нож.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 73 - 81 од 1361
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

37161158_10216642329161343_414094414235828224_n.jpg


 

   

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive