Вести - Македонија
Иванов повика на лидерска средба PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 27 април 2017
ivanov4t.jpgПретседателот Ѓорге Иванов ги повика лидерите на парламентарните партии на лидерска средба во неговиот кабинет утре во неговото обраќање вечерва по упадот на демонстранти во Собранието. Двајца од лидерите на парламентарните партии, Зоран Заев од СДСМ и Зијадин Села  вечерва беа повредени, откако беа физички нападнати од демонстрантите.
Читај повеќе...
 
Специјалци во македонското Собрание PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 27 април 2017
spec1qw.jpgПолициски специјалци ги извлекоа пратениците на СДСМ и новиот претседател на Собранието Талат Џафери, кои беа заглавени во прес-центарот, откако демонстранти на „За заедничка Македонија“ влегоа во зградата на парламентот.
Последни измени ( четврток, 27 април 2017 )
Читај повеќе...
 
Дрон со карта на голема Албанија над Чаир PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 23 април 2017

dron800k.jpgОткако медиумите пренесоа дека на мечот помеѓу фудбалските клубови „Шкупи“ и „Вардар“ на стадионот во Чаир со дрон беше развејуван плакат со карта на „голема Албанија“, ВМРО-ДПМНЕ вината за тоа, како поттикнувач, ја префрли на претседателот на СДСМ, Зоран Заев,јавува агенцијата МЕТА:

 

Читај повеќе...
 
Во "Свети Јован Бигорски" е донесен Благородниот... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 17 април 2017

big12qaa.jpgВо Свети Јован Бигроски во очи на Велигден беше донесен Благородниот  оган од Еруасалим за е вели дека ни им прави изгореници на верниците.Оганот може да се доближи до било кој дел од телото и петнаесет минути нема никому да му ја спржи кожата.

Благородниот  оган се носи од Ерусалим,потоа се пренесува во Грција и оттаму се префрла во Свети Јован Бигорски.Оваа традиција во манастирот датира од пред десет години кога за прв пат бил донесен светиот оган,

 Богослужбата по повод Христовото Воскресение ја одржа игуманот на манастирот Партение,а околу него беа бројни верници и  млади момчиња облечени во  мијачки одори,што е специфичност на  богослужбата во Свети Јован Бигорски

 Фото:Томе Љушев.

Последни измени ( понеделник, 17 април 2017 )
Читај повеќе...
 
Во Скопје пристигна Карл Билт PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 17 април 2017
bilt1ww.jpgПоранешниот шведски премиер Карл Билт денеска и утре ќе престојува во Скопје како копретседавач на тинк-тенкот Европски совет за надворешни работи (ЕЦФР).
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 1302
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive