Вести - Македонија
Од в година нема обврска за даночна пријава PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 03 август 2017
ujp1ww.jpgОд следната година граѓаните ќе бидат ослободени од обврската самите да поднесуваат годишна даночна пријава до шалтерите на Управата за јавни приходи. Владата со одлука го промени на начинот за пресметка на персоналецот и за поднесување на пријавите.
Читај повеќе...
 
Грозданов и Мизо поднесоа оставка PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 26 јули 2017
grozdanov33e.jpgДиректорот на Дирекцијата на технолошки индустриски развојни зони Виктор Мизо и Цветко Грозданов, генералниот директор на АД за стопанисување со станбен простор и деловен простор, поднеле оставки и тие се прифатени на синоќешната владина седница, соопштија од владиниот Сектор за односи со јавноста.
Читај повеќе...
 
Нема притвор за експремиерот Груевски PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 23 јули 2017
nema400k.jpgЛидерот на ВМРО-ДПМНЕ и експремиер Никола Груевски, ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, поранешниот генерален секретар на Владата Кирил Божиновски и Мартин Протоѓер, шефот на кабинетот на експремиерот Груевски, остануваат без пасошите, одлучи Апелациониот суд Скопје.
Читај повеќе...
 
Алаѓозовски ги разреши Димитров и Жугиќ PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 14 јули 2017
alagozoski1q.jpgМинистерот за култура Роберт Алаѓозовски денеска ги разреши директорите на Театар за деца и младинци Братислав Димитров,  и на  Театар Комедија Јелена Жугиќ. Актерката Катарина Илиевска – Силјановска е именувана за вршителка на должноста директор во Театарот за деца и младинци, а Мирјана Поповска – Ристов е на истата функција во Театар Комедија.
Читај повеќе...
 
Профа Милевски порача:Не бегајте од Охрид PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 09 јули 2017
tres1qzz.jpgНе знам зошто некои медиуми и портали непотребно креваат паника со секој земјотрес од 2М, 2.5М, 3М, 3.5М, кога тие се сосема очекувани (неизбежни) во овој период, а и не се ништо посебно за било кој сеизмо-активен дел на Балканот.,порача професорот на ПМФ Ивица Милевски..
Последни измени ( недела, 09 јули 2017 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 55 - 63 од 1328
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive