Вести - Македонија
НБМ:Правни и физички лица ќе можат да... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 05 февруари 2019
bezoska1q.jpgПравните и физичките лица ќе можат да вложуваат во недвижности и хартии од вредност во странство, соопшти Народна банка на Македонија. Ова е овозможено со преминување на земјата во втората фаза од Спогодбата за стабилизација и асоцијација.
Читај повеќе...
 
Формирана мрежа за борба против говор на омраза во... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 30 јануари 2019

etika3w.jpgНа денешната прес-конференција во ЕУ Инфо центарот, во Скопје, беше соопштено дека е формирана Мрежа за борба против говор на омраза во медиумите, чиј иницијатор и координатор е Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ).

 

Читај повеќе...
 
Мицкоски бара оставка од Заев и предвремени... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 27 јануари 2019
mickoski1er.jpgПратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За Подобра Македонија“ утре ќе поднесат во Собранието барање премиерот Зоран Заев веднаш да си поднесе неотповиклива оставка и формирање на техничка влада, е заклучокот на Извршниот комитет и на Централниот комитет на денешната седница, кој го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Барањето за оставка на Заев е за да се испочитува принципот на т.н. Пржинска влада, со кој се предвидува премиерот да поднесе оставка 100 дена пред изборите и да биде заменет со технички премиер, ја појаснија од партијата изјавата на нивниот лидер. Ниту Мицкоски, ниту партијата не споменаа поднесување на интерпелација за владата на Заев.
Последни измени ( недела, 27 јануари 2019 )
Читај повеќе...
 
Советот за етика во медиумите го осудува нападот... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 19 јануари 2019

novinari1w.jpgСоветот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) го осудува денешниот случај на физички напад врз новинарката на Канал 5 Телевизија Мирјана Мирчевска – Јовановиќ која известувала од манифестацијата за одбележување на Водици во Скопје.

Читај повеќе...
 
Владата брза да формира антикорупциска комисија... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 08 јануари 2019
brza1q.jpgПо седницата на која треба да се донесат уставните измени, закажана за 9 јануари, Собранието планира да го донесе и новиот предлог-законот за спречување корупција и конфликт на интереси. Владата претходно го повлече законот, и пак го врати во Собранието сега со европско знаме. Тоа значи по само три дена собраниска расправа, пратениците ќе го гласаат. Од Собранието велат дека дури не заврши седницата за промена на Уставот, нема да се расправа за предлог-законот за спречување корупција и конфликт на интереси.
Последни измени ( вторник, 08 јануари 2019 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 46 - 54 од 1436
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive