Вести - Македонија
Приведен Р.Р кој сакал да го испрска Груевски со... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 05 октомври 2017
sprejovi1q.jpgПолицијата вечерва приведе граѓанин кој се обиде да го испрска Никола Груевски со спреј додека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше на митинг кај хотелот „Јадран“ во центарот на Скопје. Според очевидци, додека Груевски зборувал, граѓанинот се обидел да се качи на бината, но бил запрен од обезбедувањето и тој тогаш се обидел нив да ги испрска со спреј. Најверојатно станува збор за спреј за самоодбрана.
Читај повеќе...
 
"Монструм" се враќа на повторно судење? PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 03 октомври 2017
monstrum22w.jpgЈавниот обвинител Лилјана Спасовска на денешната јавна расправа во Врховниот суд побара  да се укинат пресудите на Апелациониот суд и на Основниот суд Скопје 1 за случајот  „Монструм“ и случајот да се врати на повторно судење,
Читај повеќе...
 
Претепан e Елвис Бајрам PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 02 октомври 2017
presme1ww.jpgГрадоначалникот на Шуто Оризари Елвис Бајрам е примен со повреди на главата во болницата „8 Септември“ по тепачка во неговата населба меѓу две групи околу 18 часот. Од болницата велат дека Бајрам бил удрен со тап предмет по чело, но нема скршеници или потрес на мозок.
Читај повеќе...
 
Кичевчанецот пукал со "деветка" врз... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 28 септември 2017

kicevo1.jpgПолициски службеници од полициската станица во Кичево, синоќа во 18 часот и 50 минути, го приведоа и од слобода го лишија А.А. (58) од кичевското село Горно Строгомиште. Приведувањето  е извршено на булеварот „Ослободување“ во Кичево а при преглед врз истиот, пронајдено е и одземено  огнено оружје-пиштол марка „сиг сауер“ калибар 9 милиметри.

Читај повеќе...
 
Пратениците заминаа на одмор PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 23 септември 2017
sobranie100p.jpgСобранието нема да заседава додека трае предизборната кампања за локалните избори, која што почнува во понеделник, и претседателот на Собранието Талат Џафери попладнево ги испрати на одмор пратениците. На денешната седница, веќе шести ден се расправаше за Законот за употреба на јазиците, кој што останува во фаза на прво читање. Џафери рече дека донел ваква одлука за да не има чувство дека по секоја цена сака да се постигне некоја цел.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 37 - 45 од 1328
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive