Вести - Македонија
Згасна и дневниот весник "Дневник" PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 13 јуни 2017
elita1qq.jpgМесец и половина откако ги затворија дневните весници „Вест“ и „Утрински весник’, од утре нема да се печати и „Дневник“. Оваа одлуката денеска на вработените им ја соопштил Александар Динев, сопственикот на новата фирма „Медиа принт“ која од мај месец наваму го издаваше „Дневник“.
Читај повеќе...
 
Промовиран руско-македонскиот бизнис каталог PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 09 јуни 2017
kat1q.jpgАгенцијата за маркетинг и издвачка дејност "Елита" од Скопје,  го издаде петтиот по ред руско-македонски бизнис каталог со наслов: "ПО ЕДЕН ПАТ СО СВЕТОТ РУСИЈА И МАКЕДОНИЈА". Промоцијата на ова издание се одржа денес во хотел "Русија – Скопје  (комплекс спортски центар Јане Сандански).
Последни измени ( петок, 09 јуни 2017 )
Читај повеќе...
 
Ќе се промовира руско-македонскиот бизнис каталог PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 08 јуни 2017
promoc2qq.jpgАгенцијата за маркетинг и издвачка дејност "Елита" од Скопје,  го издаде петтиот по ред руско-македонски бизнис каталог со наслов: "ПО ЕДЕН ПАТ СО СВЕТОТ РУСИЈА И МАКЕДОНИЈА". Промоцијата на ова издание ќе се одржи на 09 јуни 2017 г. (петок) во хотел Русија – Скопје  (комплекс спортски центар Јане Сандански) со почеток во 12.00 часот.
Последни измени ( четврток, 08 јуни 2017 )
Читај повеќе...
 
Вонредно предупредување од УХМР PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 06 јуни 2017
nevreme23w.jpgУправата за хидрометеоролошки работи соопшти дека попладнево и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и грмежи, информира УХМР.
Читај повеќе...
 
Мерко во новата Влада ќе брка странски... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 05 јуни 2017
merko3c.jpgВладата на Зоран Заев денеска ја одржа првата седница, на која беа определени задолженијата на седуммината министри без ресор. Рамиз Мерко е задолжен за странски инвестиции, исто како и Аднан Ќахил и Зорица Апостоловска. Зоран Шапуриќ е задолжен за регулатива за подобрување на инвестициската клима за домашните претпријатија. Роберт Поповски е за комуникации, отчетност и транспарентност, Едмонд Адеми за дијаспора и Самка Ибраимовски за имплементација на Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите во Република Македонија.
Последни измени ( понеделник, 05 јуни 2017 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 28 - 36 од 1288
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive