Вести - Македонија
Од обичен дожд поплавени сите музеи и... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 16 ноември 2017
muzei1q.jpgДрамскиот театар, Музејот на Македонија и Музејот на современа уметност се поплавени од дождот што врне изминативе два дена. Протекување на кровот и оштетувања од дождот има и во Театар комедија, Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга, Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица, Центарот за култура во Дебар, Центарот за култура „Бели мугри“ во Кочани, Конзерваторскиот центар во Гостивар, Музејот „Западна Македонија во НОВ“ во Кичево, а во археолошкиот локалитет Стоби постои опасност од изливање на Црна Река, соопшти Министерството за култура, кое најави итна санација на оштетувањата.
Читај повеќе...
 
Тунтев предложил надоместоците за патните трошоци да.. PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 14 ноември 2017
tuntev333.jpgНема расположение кај пратениците од внатрешноста на Македонија за намалување на патните трошоци кои што месечно достигнуваат и до 3.000 евра. Тие не сакаат да се откажат од оваа дополнителна заработувачка, која што е неколкукратно поголема од пратеничката плата.
Читај повеќе...
 
Владата остана без телефони PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 12 ноември 2017
vlada1dd.jpgТри дена Владата е без фиксна телефонија затоа што се расипала телефонската централа. Интерната комуникација помеѓу министрите и службите, како и обезбедувањето последните три дена користи мобилни телефони.
Читај повеќе...
 
Владата го укина Денот на дрвото PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 07 ноември 2017
sadi22ee.jpgВладата на денешната седница го укина Ден на дрвото поради слаб ефект од досегашното пошумување.
Читај повеќе...
 
Бараат меѓународна истрага за "Диво насеље" PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 05 ноември 2017
divo1q.jpgСтотина лица денеска протестираа против изречените казни на обвинетите во случајот „Диво насеље“.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 28 - 36 од 1329
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive