Вести - Македонија
И директор на Kлиника заболел од мали сипаници PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 03 мај 2019
direktor1a.jpgДиректорот на Клиниката за неврохирургија Владимир Рендевски е меѓу заболените од мали сипаници, кои се лекуваат на Клиниката за инфективни болести во Скопје. Тој вели дека веќе неколку дена е на Клиниката, и дека не знае како се заразил со морбили,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам.
Читај повеќе...
 
Со "пасат" тешко повредил стружанец PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 01 мај 2019
policija11.jpgНа 30.04. во 21,30 часот било пријавено дека во Струга на крстосницата од улицата “Владо Малески“ со улицата “Ѓуро Салај“ патничко моторно возило “пасат“ со струшки регистерски таблици управувано од Џ.Ф.(45) од с.Мислодежда удрило во пешак В.Ж.(69) од Струга..
Читај повеќе...
 
Во странство за изборите гласале 38,51 гласачи PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 20 април 2019
Излезноста на првиот круг од претседателските избори во странство, каде што се гласа ден претходно, изнесува 38,51 отсто, додека во затворите излезноста е 55 отсто, соопштија од Државната изборна комисија. Бројките за излезноста во странство се некомплетни, бидејќи не е завршено гласањето во Северна Америка поради различните временски зони.glasaa1q.jpg
Последни измени ( сабота, 20 април 2019 )
Читај повеќе...
 
Пилотот Чачкиров:Кога се лета со мал авион најважно.. PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 03 април 2019

gjoko1w.jpgКога се говори за летањето со авиони од категоријата до 4700 кг, кои може да ги управуваат пилоти со т.н. приватна пилотска дозвола, значајно е да се спомене дека тргнувањето на одредена маршрута, значи и добра претходна и извршна подготовка. Во овие две подготовки се анализираат елементи кои можат да влиајат на летот,вели познатиот македонски пилот Ѓорѓи Чачкиров кој летал на авионите од типот цесна,осврнувајќи се  на несреќата на цесната која вчера се урна.

Последни измени ( среда, 03 април 2019 )
Читај повеќе...
 
Загинаа сите патници ви "цесната" што се... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 02 април 2019
cesna310k.jpgЗагинати се сите четири патници во авионот Цесна кој попладнево се урна кај планинскиот врв Солунска глава, потврдија од Агенцијата за цивилно воздухопловство. Од таму велат дека со полициските хеликоптери пронајдени се остатоците од авионот и телата на четворицата патници. Извлекувањето на телата на загинатите е одложено за утре поради лошите временски услови.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 1444
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive