Вести - Македонија
Стружанец физички нападнал охриѓанка во козметички... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 27 август 2019
nasilnik1ww.jpgНадворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Н.А.(48) од село Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.
Читај повеќе...
 
Македонскиот бенд "Визија" ќе има концерти во Грција PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 25 август 2019
bend1qq.jpgМакедонскиот бенд "Визија" продолжува со своите интернационални настапи. Откако во мај годинава настапија пред француската публика во градот Дижон, сега во рамките на „Europe Convergence" ќе одржат и два концерти во градот Патра, кој се наоѓа во јужниот дел на Грција.
Читај повеќе...
 
Еден мигрант загина,13 повредени во сообраќајка кај... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 24 август 2019
policija4000k.jpgЕден мигрант загина, а 13 се повредени во синоќешната сообраќајна несреќа на автопатот Демир Капија-Неготино. Четворица од потешко повредените се пренесени на Скопските клиники, сите на возраст од околу 22 до 25 години. Десетмина мигранти биле од Пакистан, а тројца од Бангладеш.
Читај повеќе...
 
Уапсена Катица Јанева PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 21 август 2019
katica200k.jpgПо наредба на шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска, МВР ја уапси специјалната обвинителка Катица Јанева, потврдија од обвинителството. Јанева е осомничена за злоупотреба на службената положба и овластуваањата.
Читај повеќе...
 
Во Вевчани заврши фестивалот на народна култура PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 20 август 2019
zakraj1q.jpgСиноќа на анфитеатарот во центарот на Вевчани заврши 9-тиот по ред фестивал на народна култура ,,Пображење”- Вевчани.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 1477
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive