Вести - Македонија
Нова книга на пилотот Чачкиров:"Како летаат авионите" PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 31 мај 2018
promog1qq.jpgАгенцијата за маркетинг и издавачка дејност "Елита" од Скопје,утре ќе ја  промовира новата книга со едукативно популарни содржини од областа на цивилното воздухопловство,чиј автор е пилотот и хроничар на нашето воздухопловство Ѓорѓи Чачкиров.Насловот на книгата е "Како летаат авионите",а промоцијата ќе биде просториите на Комората на инженерите на Македонија (ТЦ Буњаковец,втор кат).
Читај повеќе...
 
Старец од Кичево блудничел врз шестгодишно девојче PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 21 мај 2018

kicevo1.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“ , полициската станица од Кичево до надлежното Јавно обвинителство во Гостивар, поднесе кривична пријава против  67 годишно лице од Кичево.

Читај повеќе...
 
Вевчанци спасија мечка заробена во жичана сајла PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 19 мај 2018

mecka1qq.jpgГрупа на ловци од  ловното друштво Церна Камен од Вевчани вчера спасија мечка која беше фатена во замка.Животното беше заплеткано во  жичана сајла и ако не  ја пронајдеа веванчанци, најверојатно ќе угинеше.

Последни измени ( сабота, 19 мај 2018 )
Читај повеќе...
 
Дератизација во Стар град и уште неколку населби PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 12 мај 2018
detar1ee.jpgСогласно Законот за заштита на населението од заразни болести ( Сл. Весник на РМ 66/2004, 139/2008, 99/2009, 149/2014 и 150/2015) , екипата на ЈЗУ „ Центар за јавно здравје“ од Охрид на 15 и 16.05. 2018 година ( вторник и среда), ќе спроведе системска дератизација во стариот дел на градот, населбите „Билјанини извори“ , „ Гоце Делчев“ , „ Воска“ и „ Далјан“ како и по улиците „ Туристичка“ , Питу Гули“ , „Железничка“ , „Јане Сандански“ , „ 7.Ноември“, „ Марко Нестороски“ , „ Кеј Македонија“ , „ Македонски просветители“ , „ Момчило Јорданоски“ и „ Прва македонска ударна бригада“ .
 
Четворица мртви во сообраќајка кај Ресен PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 06 мај 2018
cetvorica1qq.jpgЧетири лица загинаа во сообраќајна несреќа што попладнево се случи во близина на ресенското село Крушје. Според информациите од терен во сообраќајката учествувале три возила: мерцедес, ауди и БМВ. Две од возилата што учествувале во несреќата се со битолски регистраски таблички, а едно со охридски.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 1368
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive