Вести - Македонија
Подолги застои на патот Дебар-Струга PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 29 август 2009

patenpravec.jpgСообраќајот по сите патишта низ земјава се одвива по суви и чисти коловози, нормално и без забрани, информираат од инфо центарот на АМСМ.

Читај повеќе...
 
Приведени 22 полицајци за примање поткуп PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 25 август 2009

policija.jpg Приведени се 22 припадници на полицијата, поради основано сомневање за организирано вршење на коруптивни дела на граничниот премин "Табановце", соопшти портпаролот на министерството за внатрешни работи (МВР) Иво Котевски.

 

Читај повеќе...
 
Миладинов негираше дека е виновен PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 24 август 2009
izgrev5.jpgДимитар Миладинов, првообвинет во случајот “Изгрев“, денеска пред судот се изјасни како невин за обвинувањата дека правеле малверзации со хипотеки за земени кредити од странски и домашни банки, кои не се вратени.
Последни измени ( понеделник, 24 август 2009 )
Читај повеќе...
 
Петок е неработен за православните верници PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 24 август 2009
trud1.jpgМинистерството за труд и социјална политика соопшти дека петок 28 Август, Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица), е неработен ден за верниците од православната вероисповед во Македонија, согласно Законот за празниците.
Последни измени ( понеделник, 24 август 2009 )
Читај повеќе...
 
Убиство во Струга PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 24 август 2009
 mesto1a.jpgП.Ш. од струшкото село Мислешево изутрината пред 8 часот во населбата Езерски лозја кај Струга со неколку истрели од огнено оружје ја убил неговата сопруга Г.Ш.Увидна екипа на полицијата  е на местото на несреќата.
Последни измени ( понеделник, 24 август 2009 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Следно > Крај >>

Резултати 1459 - 1467 од 1623
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive