Вести - Македонија
Срѓан Керим со најголеми шанси за претседател PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 12 декември 2008
kandidati.jpgОд редот на личностите кои би можеле да се појават како кандидати за функцијата Претседател на Република Македонија, најголеми изгледи да биде избран има Срѓан Керим, покажува последната телефонска анкета на Агенцијата „Рејтинг” на репрезентативен примерок од 1.080 испитаници спроведена од 5 до 7 овој месец за потребите на неделниот магазин ФОРУМ.
Читај повеќе...
 
Цигарите ќе поскапат за 35 насто PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 09 декември 2008
cigari1.jpgЦигарите од март ќе поскапат за околу 35 отсто, дознава „Дневник“ од извори во тутунските комбинати. Владата веќе испратила барање за поскапување до производителите со образложение дека е неопходно заради усогласување со стандардите и насоките на Европската Унија. Владиниот портпарол Шефик Дураки вчера ниту го потврди ниту го демантира поскапувањето. Високи владини извори за „Дневник“ потврдија дека се подготвува нова цена, но не сакаа да дадат повеќе информации додека не се прецизираат деталите.
Последни измени ( вторник, 09 декември 2008 )
Читај повеќе...
 
Чингоски добил закана од министерот Славески PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 05 декември 2008

ani1.jpgДржавата гори, а ќе гориш и ти ако не се одржи седницата на Комисијата за финансирање и буџет!Со овие зборови министерот за финансии Трајко Славески вчера му се заканил на пратеникот на СДСМ, Томе Чинговски, бидејќи како заменик-претседател на комисијата ја одложил седницата поради недостиг од кворум.

Читај повеќе...
 
Стружани го подржуваат Акциониот младински план PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 04 декември 2008

sostanoc1.jpgГрадоначалникот на општина Струга, г. Рамиз Мерко, Претседавачот на Советот на општина Струга г. Сејфула Хани, како и координаторите на советничките групи во советот на општина Струга  Бекир Баута (ДПА), Бујар Хоџа (ДУИ), Илија Мацески (СДСМ), Симон Алексиески (ЛДП), Станислав Буклиески (ВМРО ДПМНЕ-ВМРО НП) и Зуфер Арслани (ПДП),  дадоа поддршката пред усвојувањето на Локалниот Акционен Младински План за општина Струга.

Читај повеќе...
 
Документарец за селектирање на ПЕТ амбалажата PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 03 декември 2008
 

recikliaza.jpgПроектот за селектирање на ПЕТ амбалажата и примарното рециклирање што во јуни годинава со поддршка на УСАИД го започнаа Општината, Јавното претпријатие „Охридски Комуналец“ и еколошкото Друштво „Јагода“ од Лескоец,  успешно се реализира.

Последни измени ( среда, 03 декември 2008 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Следно > Крај >>

Резултати 1432 - 1440 од 1457
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive