Вести - Македонија
Почина еден од нападнатите полицајци PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 26 ноември 2008
netpress.jpg

Еден припадник на полицијата кој бил меѓу тројцата повредени во денешниот напад близу Природно математичкиот факултет во Скопје, им подлегнал на повредите, потврдија од КАРИЛ  за Нетпрес.

Читај повеќе...
 
Во Скопје нападнати полицајци-тројца повредени PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 26 ноември 2008
netpress.jpg

Полициска патрола попладнево била нападната со огнено оружје од страна на непознати лица. Нетпрес неофицијално дознава дека се повредени тројца полицајци, од кои едниот е во животна опасност.

Читај повеќе...
 
"Макпетрол" нема веќе мазут PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 24 ноември 2008
makpetrol.jpg“Макпетрол“ ги потроши залихите на мазут. Од компанијата велат дека се испорачани последните количини на мазут за училиштата, за топланите и некои други објекти, со што се исцрпени резервите
Читај повеќе...
 
За викендов метеоролизите најавуваат снег PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 21 ноември 2008
sneg1.jpg

Утре врнежите од дожд ќе бидат поинтензивни и постепено ќе поминауваат во снег и во пониските места,се очекува формирање на снежна покривка на повеќе места, објави Управата за хидрометеоролошки работи. Според најавите, ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец,а дневните температури значително ќе опаднат.

Читај повеќе...
 
Пријава против полицаец од "Ќафасан" PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 21 ноември 2008
mvr2.jpg

Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди до ОЈО Струга, поднесе кривична пријава против А.Ж.(27), вработен во МВР на РМ-регионален Центар Запад, Полициска станица за Гранична контрола Ќафасан, за сторено кривично дело „Злоупотреба на службената положба и овластувањата”, предвидено и казниво почлен 353 став 1 од КЗ на РМ. Пријавениот на 06.09.2008 година работејќи на ГП „Ќафасан” како полициски службеник – оператор на пасошка контрола, дозволил излез од Р. Македонија на две лица кои патувале со патничко возило, без да изврши пасошка контрола и евидентирање на лицата и возилото во електронскиот систем за евиденција на лица кои остваруваат влез или излез од РМ.

 

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Следно > Крај >>

Резултати 1423 - 1431 од 1436
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive