Вести - Македонија
Во Струшко запленети 10 килограми марихуана PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 03 декември 2008
droga1a.jpg
Последни измени ( среда, 03 декември 2008 )
Читај повеќе...
 
Безвизен режим за Македонија во 2009 година PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 30 ноември 2008
vizi.jpg

Европската комисија изрази позитивно мислење за Оценката за имплементација на Патоказот за визна либерализација на Македонија.

Читај повеќе...
 
Просечната плата во Македонија е 16.884 денари PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 28 ноември 2008
statistika.jpg

Просечната месечна исплатена нето плата по вработен во септември 2008 изнесува 16.884 денари, објави Државниот завод за статистика. Според податоците, просечната нето плата во септември 2008 е поголема за 12,1 отсто во однос на септември 2007 година.

Читај повеќе...
 
По убиството на полицаецот,40 приведени PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 27 ноември 2008
policija.jpgПоради убиство на полицаецот Африм Арифи (39) полицијата денес извршила 19 претреси и привела 40 лица на разговор
Читај повеќе...
 
Владата ќе издвои за стопанството 330 милиони евра PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 27 ноември 2008
vlada1.jpg 

Владата на синоќешната седница донела пакет од десет мерки за помош во македонското стопанство, поради кризата во светската економија.

Последни измени ( четврток, 27 ноември 2008 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 151 152 153 154 Следно > Крај >>

Резултати 1360 - 1368 од 1379
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive