Вести - Македонија
Земјоделство:Рибната основа е на 50 страници PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 28 декември 2008

ez2a.jpgКонкурсот за давање под концесија на Охридското Езеро беше објавен во три дневни весници,а нацрт верзијата на рибрската основа за Охридското Езео,која имаше 5о страници беше ставена на веб страницата на Министерството за земјоделство,се вели во реакцијата до Министерството за земјоделство,шумарство и водостопанство по повод обвиненијата од СРК "Свети Апостол Петар" дека рибарските основи не биле никаде објавени.

Последни измени ( недела, 28 декември 2008 )
Читај повеќе...
 
ЗНМ:Да има сенс за известувањето од судењето PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 26 декември 2008
laze1a.jpg 

Советот на честа при Здружението на новинарите на Македонија, врз основа на добиена претставка констатира кршење на членовите од Кодексот на новинарите во информациите за судскиот процес против осомничениот повеќекратен убиец од Охрид пласирани на 22-ри и 23-ти декември.

Читај повеќе...
 
Купувањето на земјата под куќите се одлага PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 25 декември 2008
ohr1.jpgКупувањето на државното земјиште под куќите е пролонгирано за уште две години. Со измените на Законот за приватизација и закуп на градежно земјиште, што е ставен на дневен ред на седницата на Собранието,, крајниот рок за приватизација на дворовите се одлага за две години.
Последни измени ( четврток, 25 декември 2008 )
Читај повеќе...
 
Фотоапаратот на преглед пред домот на Миладинови PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 23 декември 2008

miladinovi1.jpg"Дајте да прегледам, да видам што имате снимено во вашиот фотоапарат",беа зборовиоте што една  средновечна госпоѓа која излезе од куќата на браќата Миладинови  во Струга и ги упати на дописничка на дневен весник што се издава во Скопје.

Последни измени ( вторник, 23 декември 2008 )
Читај повеќе...
 
Се разоткрива аферата со Изгрев PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 22 декември 2008
gordana.jpg

МВР поднесе кривична пријава против 16 лица, од кои двајца се косопственици и еден поранешен управител на фирмата “Миладинов“ од Струга друштво со ограничена одговорност, двајца адвокати и двајца нотари, троица судии, еден референт и еден поранешен раководител во катастарот во Струга, еден стечаен управник, двајца сопственици на приватни фирми, и физички лица од Струга , Скопје и Охрид, поради постоење на основано сомнение дека сториле повеќе кривични дела и тоа “измама“, “измама при добивање на кредит“, “перење на пари“, “злоупотреба на службена положба“ и “фалсификување на исправи“, соопшти министерката Јанкуловска.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 151 152 153 154 155 Следно > Крај >>

Резултати 1351 - 1359 од 1388
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive