Вести - Македонија
Во употреба новите монети PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 16 ноември 2008

parinovi.jpgНародната банка на Македонија од денеска ги пушти во оптек новите монети во апоени од 10 и 50 денари. Со тоа, во платниот промет во земјава како платежно средство, освен кованиците од 1, 2 и 5 денари, веќе функционираат и монетите од 10 и 50 денари, кои до сега беа само книжни пари. Банкнотите од 10 и 50 денари ќе се користат паралелно со новите кованици и сукцесивно со нивното оштетување ќе бидат повлекувани од оптек.

Последни измени ( недела, 16 ноември 2008 )
Читај повеќе...
 
Бензинот пак поефтинува PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 10 ноември 2008
benzin.jpg

Цените на бензините од ноќеска на полноќ ќе се намалат за 1,50 денари за литар, односно за 2 денари, објави Регулаторната комисија за енергетика.

Читај повеќе...
 
Кривична за стружанец PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 21 октомври 2008
struga0.jpg Поради основано сомнение дека сторител на едно кривични делобесправно градењеСВР-Охрид поднесе кривична пријава против А,Б. (19) од Струга ,сопственик на хотелот Блу скај,”лоциран на кејот на Црн Дрим
Последни измени ( вторник, 21 октомври 2008 )
Читај повеќе...
 
Во Охрид средба на директори на полициите од регионот PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 20 октомври 2008
mvr2.jpgПочнувајќи од утре (21.10), во Охрид, во хотелот Инекс Горица, ќе се одржи тридневен работен состанок на првите луѓе на полициите од земјите на регионот. На овој регионален состанок чијшто домаќин е македонското МВР, односно директорот на Бирото за јавна безбедност, генерал Љупчо Тодоровски, поканети за учество се директорите на полициите на Р. Албанија, Р. Бугарија, Р. Косово, Р. Црна Гора, Р. Босна и Херцеговина, Р. Хрватска и Р. Словенија, коишто на чело на своите делегации ќе земат активно учество во предвидените пет работни сесии на состанокот.
Читај повеќе...
 
Една година без Тоше PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 16 октомври 2008

to1.jpgСпоред христијанските црковни обичаи, денеска во Крушево, на тажното Гумење ќе се одбележи една година од смртта на најголемата македонска музичка ѕвезда на сите времиња - Тоше Проески. Миленикот на сите генерации го загуби животот на 26-годишна возраст во сообраќајна несреќа што се случи на на 16 октомври минатата година кај Нова Градишка, Хрватска

Последни измени ( четврток, 16 октомври 2008 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 151 Следно > Крај >>

Резултати 1351 - 1359 од 1359
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive