Вести - Македонија
Цигарите ќе поскапат за 35 насто PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 10 декември 2008
cigari1.jpgЦигарите од март ќе поскапат за околу 35 отсто, дознава „Дневник“ од извори во тутунските комбинати. Владата веќе испратила барање за поскапување до производителите со образложение дека е неопходно заради усогласување со стандардите и насоките на Европската Унија. Владиниот портпарол Шефик Дураки вчера ниту го потврди ниту го демантира поскапувањето. Високи владини извори за „Дневник“ потврдија дека се подготвува нова цена, но не сакаа да дадат повеќе информации додека не се прецизираат деталите.
Последни измени ( среда, 10 декември 2008 )
Читај повеќе...
 
Чингоски добил закана од министерот Славески PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 06 декември 2008

ani1.jpgДржавата гори, а ќе гориш и ти ако не се одржи седницата на Комисијата за финансирање и буџет!Со овие зборови министерот за финансии Трајко Славески вчера му се заканил на пратеникот на СДСМ, Томе Чинговски, бидејќи како заменик-претседател на комисијата ја одложил седницата поради недостиг од кворум.

Читај повеќе...
 
Стружани го подржуваат Акциониот младински план PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 04 декември 2008

sostanoc1.jpgГрадоначалникот на општина Струга, г. Рамиз Мерко, Претседавачот на Советот на општина Струга г. Сејфула Хани, како и координаторите на советничките групи во советот на општина Струга  Бекир Баута (ДПА), Бујар Хоџа (ДУИ), Илија Мацески (СДСМ), Симон Алексиески (ЛДП), Станислав Буклиески (ВМРО ДПМНЕ-ВМРО НП) и Зуфер Арслани (ПДП),  дадоа поддршката пред усвојувањето на Локалниот Акционен Младински План за општина Струга.

Читај повеќе...
 
Документарец за селектирање на ПЕТ амбалажата PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 03 декември 2008
 

recikliaza.jpgПроектот за селектирање на ПЕТ амбалажата и примарното рециклирање што во јуни годинава со поддршка на УСАИД го започнаа Општината, Јавното претпријатие „Охридски Комуналец“ и еколошкото Друштво „Јагода“ од Лескоец,  успешно се реализира.

Последни измени ( среда, 03 декември 2008 )
Читај повеќе...
 
Понеделник е неработен ден PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 03 декември 2008
trud1.jpg

Осми декември, понеделник, кога се прославува верскиот празник “Свети Климент“ е прогласен за неработен ден.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 141 142 143 144 145 146 147 148 Следно > Крај >>

Резултати 1306 - 1314 од 1330
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive