Вести - Македонија
Доаѓа нов студен бран PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 17 февруари 2009

sneg1.jpgУтре и задутре Македонија ќе ја зафата нови врнежи од снег. В четврток, врнежите ќе бидат поинтензивни и проследени со засилен северен ветер. Снежна покривка ќе се формира на повеќе места.

Читај повеќе...
 
На Морли ќе му се суди во отсуство PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 16 февруари 2009
sud1.jpgВо основниот суд во Струга денес  беше одложен новиот судски процес против англискиот државјанин Николас Морли,кој предходно од истиот овој суд во 2007 година беше осуден на две години условно  поради предизвикување на тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби брачната двојка Чепуњовски  од Струга.
Последни измени ( понеделник, 16 февруари 2009 )
Читај повеќе...
 
Продолжува бојкотот на наставата во Струга PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 15 февруари 2009

nikonestor2a.jpgСредношколците Македонци од Нико Нестор и Ибрахим  Темово Струга  и утре ќе ја бојкотираат наставата откако викендов не беше најден заеднички јазик околу јазичните смени,што ги бараат родителите и средношколците Македонци.Денес воНико Нестор  беше одложена и  средбата на  претставници на  локалната власт во Струга  со родителите на децата Македонци,Од локалната велат до средбата не дошло поради тоа што не се собрале   родителите на средношколците Македонци

Последни измени ( недела, 15 февруари 2009 )
Читај повеќе...
 
Нова средба во "Нико Нестор" PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 15 февруари 2009
 nikonestor2a.jpgПопладне,како што неофицијално дзонаваме,во "Нико Нестор" во Струга  ќе се одржи средба на преставнци на локалната самоуправа и родителите на децата Македонци што ја бојкотираат наставата во ова средно училише и бараат јазични смени.
Читај повеќе...
 
Во Струшкиот совет слушалките се истрошија PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 14 февруари 2009

slusalki1.jpgСлушалките преку кои македонските советници во Струшкиот совет ги слушаат преку симултан превод излагањата на своите колеги Албанци,се истрошија.Заштитната  мека обвивка им ја нема од долго користење,или пак е искината.Заради тоа на многумина им е тешко да ги стават слушалките на уво,бидејќи без заштита може да  се оштети и слушниот орган.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Следно > Крај >>

Резултати 1288 - 1296 од 1360
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive