Вести - Македонија
Нови 23 случаи со КОВИД-19,почина тетовчанец PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 22 мај 2020
koronam1q.jpgВо Градската општа болница „8 Септември“ утрово почина 47-годишен пациент од Тетово со хронични заболувања, примен вчера со симптоми на коронавирус, а потврден позитивен денеска, објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. Дваесет и три нови позитивни случаи на КОВИД-19 од 702 тестови се регистрирани во изминатите 24 часа.
Читај повеќе...
 
Четири лица починаа од КОВИД-19,уште 19 нови случаи PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 20 мај 2020
koronav1b.jpgОд КОВИД-19 во Градската општа болница „8 Септември“ починаа пациентка од Скопје (65 години) примена на 11 мај, пациент од Скопје (71 години), хоспитализиран на 16 мај и пациент од Тетово (73 години) во болница од 11 мај. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Прилеп (41 години) кој повеќе од 40 дена се лекувал на клиниката, објави министерот за здравство Венко Филипче на Фејсбук.
Читај повеќе...
 
Двајца починати и 22 новозаразени од КОВИД-19 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 19 мај 2020
koronav1b.jpgДвајца пациенти починаа во Градската општа болница „8 Септември“, пациент од Скопје (78 години) примен на 7 мај и пациент од Тетово (77 години), на болничко лекување од 14 мај, објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче.
Читај повеќе...
 
Тројца починати и 30 новозаразени од КОВИД-19 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 17 мај 2020
korona3q.jpgТројца пациенти починаа на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, објави министерот за здравство Венко Филипче. Станува збор за пациент од Велес (58 години) примен на 12 мај, пациент од Тетово (57 години) лекуван на Клиниката од 22 април и уште еден пациент од Тетово (78 години) хоспитализиран на 11 мај.
Читај повеќе...
 
22 нови случаи на КОВИД-19,уште еден е од Охрид PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 16 мај 2020
korona3q.jpgНови 22 случаи со КОВИД-19 се регистрирани изминатото деноноќие од направени 462 тестови, соопштија од Министерството за здравство. Од нив 9 пациенти се од Скопје, 6 од Тетово, 4 од Прилеп и по еден позитивен на коронавирус има во Куманово, Велес и Охрид.
Последни измени ( сабота, 16 мај 2020 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 1623
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive