Вести - Македонија
Две години условно за новинарката Талеска PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 19 февруари 2018
ivona1ww.jpgНовинарката Ивона Талеска беше осудена на две години условна затворска казна за даночно затајување во предметот на СЈО „Тифани“, откако претходно денеска на судењето во Основниот суд Скопје 1 призна вина. Талеска нема да лежи затвор ако во наредните четири години не направи ново кривично дело,пишува Сакам да кажам.
Читај повеќе...
 
Конкурс за стипендии на Семос Академија PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 16 февруари 2018

zvuk1qq.jpgСемос Академија распиша Конкурс за доделување стипендии на тема „Звукот на градот“ за академската 2018/2019 година за образовните профили Графички дизајнер и Веб дизајнер. Конкурсот ќе трае 10 недели, односно сите кандидати кои ги исполнуваат условите, своите пријави ќе може да ги поднесат најдоцна до 22 април 2018 година.

Читај повеќе...
 
Јавен повик за додела на грантови од ЕУ PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 16 февруари 2018

evropa44.jpgПроектот „Декада на припадност – славење на различностите“ финансиран од Европската Унија,  преку програмата ИПА - Инструмент за граѓанско општество и медиуми 2014, а спроведуван од страна на Локалната агенција за Развој - Струга (координатор) и Здружение на граѓани „Креативни и Активни“ од Струга отвара јавен повик до граѓанските организации за доделување грантови.

Последни измени ( петок, 16 февруари 2018 )
 
Го исекла свекорот со нож PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 14 февруари 2018
noz2q.jpgНадворешната канцеларија за криминалистички работи Струга  поднесе  кривична пријава против  Х.М.(41)   од  село Радолишта за сторено кривично дело „Загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. На  07.02.2018 година во село Радолишта во домот на Ј.Х.(70),  при  караница помеѓу пријавената и нејзиниот сопруг, којшто е син на Ј.Х.,  истата по упатени закани физички го нападнала Ј.Х., и со нож го расекла  во пределот на главата и челото
 
Вевчани,Велешта ...останаа без струја поради снегот PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 13 февруари 2018
mrak1qq.jpgTриесетина села од Западна Македонија од попладнево се без струја. Поради снежните врнежи без струја се Вевчани, Велешта, Боговиње, Зајас, Долно и Горно Јеловце, Колари и други села од гостиварско, тетовско, кичевско и од охридско-струшкиот регион.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 1329
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive