Вести - Македонија
Нови 85 случаи на ковид-19 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 09 август 2020
korona3q.jpgОд направени 1.188 тестирања изминатите 24 часа, регистрирани се 85 нови случаи на КОВИД-19, соопшти Институтот за јавно здравје. Најмногу од нив во Скопје – 32, а потоа следуваат: Куманово и Штип по 9, Гостивар и Кичево по 7, Кавадарци 6, Битола 4, Велес 2 и Прилеп, Тетово, Струмица, Кочани, Виница и Демир Хисар по 1. Вчера беа регистрирани 200 нови случаи од 1.828 тестирања.
Читај повеќе...
 
78 лица не носеле заштитни маски PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 09 август 2020
stefd1.jpgСпоред статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 78 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид-34, Струга-04, Кичево-40).
Последни измени ( недела, 09 август 2020 )
Читај повеќе...
 
Регистрирани 200 нови случаи на ковид-19,во Охрид-4 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 08 август 2020
kovidkola1q.jpgПочинаа 4 лица во последните 24 часа по компликации од ковид-19, а регистрирани се 200 нови случаи од 1.828 тестирања. Министерството за здравство вели дека починаа 70-годишен скопјанец, пациент од Гостивар (58), од Куманово (51) и од Македонски Брод (66), како и дека двајца пациенти се починати во болнички услови, двајца се починати вонболнички, без информација за кои болници станува збор.
Последни измени ( сабота, 08 август 2020 )
Читај повеќе...
 
Нови 155 случаи на ковид-19,во Охрид-6 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 07 август 2020
kovid4q.jpgДвајца починати и 155 нови случаи на ковд-19 од 1.845 тестирања, е билансот во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Починатите се од Скопје (80 години)  и од Штип (74),  во болнички услови, но Министерството не прецизира во кои болници.
Последни измени ( петок, 07 август 2020 )
Читај повеќе...
 
88 нови случаи на ковид-19,во Охрид -8 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 05 август 2020
kovidkola1q.jpgВо изминатите 24 часа по компликации од коронавирус починаа 6 лица, две пациентки од Скопје на 56 и на 75 години, пациент од Куманово (91.), пациент од Гостивар (64), пациент од Тетово (82) и пациент од Штип (58.) Сите пациенти се починати во болнички услови, соопшти Министерството за здравство, не наведувајќи во кои болници.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 1700
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive