Вести - Охрид
"Галеб" прв заплови-вози свадбари PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 03 септември 2010

galeb102a.jpgБродот "Глеб" денес прв заполови и тоа полн со патници по забраната што ја имаа бродарите поради истекувањето на важноста на последниот технички преглед.

Последни измени ( петок, 03 септември 2010 )
Читај повеќе...
 
Една година од трагедијата на "Илинден" PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 03 септември 2010
ilinden.jpg  По повод 5-ти септември, годишнината од бродската катастрофа во која трагично ги загубија животите 15 граѓани на Р.Бугарија, Општина Охрид заедно со Здружението на граѓани "5-ти септември" од Охрид, Ротари клубот "Пирдоп" од Р.Бугарија и Ротари клубот "Охрид", достојно ќе го  оддбележат  овој трагичен настан.
Последни измени ( петок, 03 септември 2010 )
Читај повеќе...
 
Кој е четвртиот турист од Србија? PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 02 септември 2010

havana11.jpgКритичното утро кога кај Поштата во Охрид беше убиен белграѓанецот Дејан Новаковиќ од група насилници,во Хавана-Куба Либре,покрај починатиот биле уште  Горан Периќ,Драган Ѓорѓевиќ и уште еден гостин од Србија со својата девојка.Никој не му обрна внимание на овој момент, вели познат охридски адвокат.

Последни измени ( четврток, 02 септември 2010 )
Читај повеќе...
 
Погребалните претпријатија монополизираат PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 02 септември 2010

grob1.jpg Смртта стана посебно профитабилна.Се разбира за погребалните приватни фирми.Најдобар пример за ова, како што информираат од "Комуналец",е понудената цена на охридско претпријатие за пренесување во Белград на посмтните останки на убиениот српски државјанин.Од Охрид до Белград на братот кој беше во нашиот град да го преземе мртвото тело, му биле побарани околу 1.500 евра.Српското погребално претпријатие превозот го извршило за речиси дупло пониска цена.Ова е драстичен пример, но ќе има уште,предупредуваат познавачите на приликите во оваа област.

Читај повеќе...
 
Дами PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 02 септември 2010

gos1.jpgВо морето на униформирани млади,па и повозрасни(фармерки,маици) што шетаат на градскито кеј,убаво е кога се види елегантно облечена дама.Не е според сегашните модни клишеа кои значаат униформираност и неслобода на оние кои влегуваат во униформи, туку сопствен избор  во едно време кога господското е заборавено,или служи за потсмев.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 Следно > Крај >>

Резултати 9541 - 9549 од 10202
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive