Вести - Охрид
Настрада велосипедист пред влезот на "Про аква" PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 17 август 2010

turn1.jpg Речиси пред самата влезна врата на "Про аква" попладнево настрада велосипедист.Велосипедот е  смачкан,но од полицијата немаме официјални  информации како поминал оној што го возел ова се попопуларно  превозно средство.Од полицијата  што вршеше увид ни беше речено дека "не било страшно".Но, од она што го забележа нашиот фоторепортер несреќата не изгледа така наивна.

Последни измени ( вторник, 17 август 2010 )
Читај повеќе...
 
Тепачка во ноќен клуб,повреден полицаец PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 17 август 2010
havana11.jpg На ден 17.08.2010 година околу 01 часот и 50 минути во кабаре барот „ Кубалибре „ на улицата „Партизанска„ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир. Нарушувањето е случено во моменот кога лицата П.Д. роден 1955 и А.Ф. роден 1981 година од Охрид, поради недоразбирање за столица од шанкот, физички го нападнале П.Ш. роден 1982 година од Австралија, при што му задале повеке удари со тупаници по целото тело.
Последни измени ( вторник, 17 август 2010 )
Читај повеќе...
 
Ничкосан билборд кај "Мекдоналдс" PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 17 август 2010

kutnat1j.jpgПред ресторанот "Мекдоналдс" кутнат е билборд.Иако беше поставен  на поголема висина, некој успеал да го ничкоса на земја.Сега е оставен до дрвото и никој не го преместува од тоа место.Луѓе што поминиваат се сопинаат на остатцоите од  она што беше билборд.

Читај повеќе...
 
"Даме" ќе се докоцка PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 16 август 2010

gru1.jpgЛокалната самоуправа реши до крај да ја среди улицата Даме Груев.По поставувањето на бекатонот од десната страна на тротоарот ,сега се донесени коцки и за левата страна на улицата.

Последни измени ( понеделник, 16 август 2010 )
Читај повеќе...
 
За пастрмката бараат 5000 евра PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 16 август 2010
majkoski33a.jpgЗа охридската пастрмка,ама не онаа што се јаде, туку за  изработка на спомен обележјето,фирмите со кои контактирале претставници од СРК "Свети Апостол Петар" барале од 4000 до 5000 евра.
Последни измени ( понеделник, 16 август 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 Следно > Крај >>

Резултати 9478 - 9486 од 10055
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive