Вести - Охрид
Плаќаат за пајак,наместо да трошат во ресторан PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 01 мај 2010

kuman1.jpgЕве, гледате што се случува.Гостите што даѓаат во Охрид плаќаат  казна за тоа што возилото ќе им го крене пајакот,наместо тие пари да ги трошат во ресторан,кафуле, во охридските продавници.Треба да се има толеранција кон овие луѓе,треба најрво да  бидат предупредени за неправилното паркирање ,а не веднаш да се казнуваат.Ова беше монологот на еден наш сограѓанин веднаш откако на гостин од Куманово пајакот му го собра неправилно паркираното возило.

Читај повеќе...
 
Ден за нешто "покусо" PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 30 април 2010

soncobran1.jpgЛетен ден во Охрид.За прв пат по подолго време градот го облеа сонце,ама преку целиот ден.Температурата скокна над 20 Целзиусови степени,што имаше одраз врз раздвиженоста на кејот, но и на облекувањето на охриѓани и на гостите од Грција и од Србија.Куси пантолони, маички доминираа на ривиерата.Се наполнија и терасите на  бројните кафулиња,иако место можеше да се  најде.

Последни измени ( петок, 30 април 2010 )
Читај повеќе...
 
Метални корпи PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 30 април 2010

metalnikorpi11.jpgВо централното подрачје на Охрид Ј.П."Охридски Комуналец" постави нови корпи за отпадоци и тоа 12 метални корпи во паркот околу Рибниот ресторан и околу 100 корпи со најлон кеса по градската чаршија, оклу градскиот пазар, во стариот дел од градот, ул."Гоце Делчев", "Македонски Просветители" , "Партизанска" и "Димитар Влахов".

Читај повеќе...
 
Ставрески:Не сме имуни на случувањата во соседството PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 30 април 2010

ztavreski3w.jpg(Сузана Вренцоска) Актуелната  економска ситуација во Грција, но и  неколку други  европски земји како Шпанија, Португалија, па и Италија и Ирска  наметнува потреба  за активно следење на  ситуацијата и навремени реакции. Нема да бидеме нити оптимисти ниту песимисти за исходот од оваа криза. Но, навремената реакција на ЕУ и ММФ се од круцијално значење за спречување на ширењето на кризата низ целата еврозона, оцени вицепремиерот во Владата  и министер за финасии, Зоран Ставрески на отварањето на 11-тата годишна Конференција на Македонската берза што започна денес во Охрид.

Последни измени ( петок, 30 април 2010 )
Читај повеќе...
 
Претставници од Поморие,Бугарија, во Охрид PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 30 април 2010
pomorje1.jpgДенес градоначалникот Петрески прими повеќе претставници на регионот Поморие, од соседна Бугарија.
Последни измени ( петок, 30 април 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 Следно > Крај >>

Резултати 9118 - 9126 од 9276
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive