Вести - Охрид
Лајонсите ќе го побратимат Охрид и Дубровник PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 15 јуни 2010

dubrovnik23a.jpgОд 21-24 мај, делегација на ЛК Охрид беше во официјална посета на Дубровник, на покана на ЛК "Свети Влахо" од овој град. Оваа посета е резултат на неодамнешната посета на хрватските лајонси, кога и беше најавено потпишување на повелба за збратимување на двата клуба од Охрид и Дубровник. Делегацијата присуствуваше на 16-та Конвенција на Дистриктот 126, како и на прославата на дваесет годиншнината на  ЛК „Свети Влахо“, односно дваесет годишнината од постоењето на Лајонизмот во Хрватска воопшто.

Читај повеќе...
 
Црвен крст со "Илина" ќе ги лади охриѓани PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 15 јуни 2010

fon1.jpg Поради горештините од денес и во наредните денови додека траат високите температури,Црвен крст од Охрид во соработка со "Илина" на три пункта  во градот на минувачите ќе им дели вода и едукативни флаери за заштита од топлотниот бран.

 

Читај повеќе...
 
Компјутер ќе ги мери температурите на Галичица PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 14 јуни 2010

galicica6.jpg "Галичица" веќе има изготвен план за заштита на паркот од пожари. Воведени се 24 часовни дежурства.Неколку тимови постојано на терен ја следат состојбата со вегетацијата во Паркот, а деновиве започна и диструбуцијата на флаери со едукативен карактер.

Читај повеќе...
 
Нов сообраќаен режим - од утре PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 14 јуни 2010
ohrid7a.jpg Од утре стапува на сила новиот режим на сообраќај кој ке се применува до крајот на летната туристичка сезона -  до 31.август .
Последни измени ( понеделник, 14 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
"Златното перо" за туристички текст до крајот на 2010 PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 14 јуни 2010

strezoski1.jpg"Златното перо" за најдобар текст напишан во весници,специјализирани  псисанија,или на телевизија  за туристичките можности на земјава ,воспоставено признание од Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот,ќе биде доделено на на крајот на оваа и почетокот на идната година ,ни изјави директорот на Агенцијата  Зоран Стрезоски.

Последни измени ( понеделник, 14 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 Следно > Крај >>

Резултати 9118 - 9126 од 9495
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive