Вести - Охрид
Хуман гест на "Билјанини Извори" PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 17 јануари 2019

biljanini1w.jpgЈП "Билјанини Извори" од Охрид  дека во петок во 12.00 часот менаџментот на претпријатието предводено од директорката г- ѓа Гордана Јованоска,  заедно со директорката на ЈОУДГ Јасна Ристеска г- ѓа Мери Рилкова и ВД Градоначалникот на Охрид г – дин Константин Ѓоргиески ќе го посети објектот „ Билјана “, каде ќе донира вредна донација во износ од 60000 денари во вид на : ТВ, ДВД, печатач, теписони, детска литература – книги, сликовници, боенки, едукативни и гумени играчки, реквизити за спорт.

Последни измени ( петок, 18 јануари 2019 )
Читај повеќе...
 
Прилепчанец ја истепал мајка си пред охридска болница PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 17 јануари 2019
nasilnik1ww.jpgНа 16 јануари  околу 15 часот, во близина на специјалната болница „Св.Стефан“ во Охрид,  бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад извршен од А.Р. (39) врз неговата мајка И.П. (59), двајцата од Прилеп. На И.П. и била укажана лекарска помош во Општата болница во Охрид. По целосно документирање на случајот, СВР Охрид против А.Р. ќе поднесе соодветна пријава.


Последни измени ( четврток, 17 јануари 2019 )
 
Седницата на Градскиот совет почна со... PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 17 јануари 2019
sedt1q.jpgВчерашната  23- на Советот на Општина Охрид, започна со дополнување на дневниот ред со три точки.
Читај повеќе...
 
Стружанец претепал сограѓанин PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 16 јануари 2019
svrstruga2q.jpgНа 15 јануари во 00.30 часот, во угостителски објект во Струга, лоциран на улицата „Ристо Крле“, нарушен е јавниот ред и мир, пришто, Р.Д.(50) од Струга, се здобил со телесни повреди констатирани во Општата болница. Тој, најнапред вербално а потоа и физички бил нападнат од Б.Д.(50) од Струга, по што веднаш заминал од кафетеријата.Читај повеќе...
 
ВМРО-ДПМНЕ бара расправа за исплата на... PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 16 јануари 2019

zgrada12q.jpg-ВМРО-ДПМНЕ бара разгледување на проблемите кои настанаа при исплата на штетите од земјотресите во општина Охрид во 2017 како и предлог-мерки за нивно надминување. Затоа, денес од Советот на општина Охрид како највисок орган на општина Охрид бараме да го надополни дневниот ред со оваа точка и истата заради итноста да се разгледува како прва точка на дневен ред.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 10 - 18 од 10054
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive