Вести - Охрид
Делегација од Куба во посета на Општината PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 15 август 2018
del1w.jpgОфицијална делегација од Куба, предводена од Геобер Гуибер Пардо, шеф на одделот за Европа на кубанското министерство за култура, оствари работна средба со градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски.
Последни измени ( среда, 15 август 2018 )
Читај повеќе...
 
Пешачка патека од Саат кулата до ОУ "Св.Климент" PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 15 август 2018

jugozapaden45.jpgПо повод, воведувањето во работа на економскиот оператор, што ќе работи на изведба на пешачката патека од Саат кула до Основното училиште Св. Климент Охридски во Охрид, утре 16 август, со почеток во 11 часот (локалитет Саат кула) ќе се обратат, претставник на Министерството за локална самоуправа, градоначалникот на Општина Охрид, Јован Стојаноски и раководителот на Центарот за развој на ЈУГОЗАПАДНИОТ плански регион, Мирјана Лозаноска.   

Читај повеќе...
 
Хуманитарна продажна акција на "Крушевска" PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 15 август 2018
humanist1wer.jpgВо рамки на своите хуманитарни активности Црвен крст Охрид во соработка со компанијата Комфи Ангел од Прилеп ќе организира хуманитарна продажна акција на високо квалитетните производи на оваа реномирана компанија, која ќе се реализира на 18.08.2018 (сабота) на плоштадот „Крушевска Република“ (Чинар). Во периодот од 9-17 ч. ќе бидат изложени надалеку познатите производи на Комфи Ангел, постелнини, перници, јоргани, душеци и др., а посетителите ќе имаат единствена можност истите да ги набават по симболични, промотивно-хуманитарни цени. Дел од средствата собрани од продажбата на производите ќе бидат наменети за помош на ранливите категории на граѓани на Охрид.
Последни измени ( среда, 15 август 2018 )
 
Одржана "Вечер на Живко Чинго" PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 14 август 2018
ziv1ww.jpgСиноќа  во атарот на црквата Св. Петка пред спомен обележјето на Живко Чинго  во село Велгошти  се одржа  традиционалната културна манифестација, „Вечер на Живко Чинго“.
Читај повеќе...
 
Југозападен почна со реализација на големи проекти PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 14 август 2018

jugozapaden45.jpgЦентарот за развој на ЈУГОЗАПАДНИОТ плански регион, започна со реализација на регионалните проекти за 2018 година, одобрени од страна на Владата на РМ, во рамките на Програмите за рамномерен регионален развој на Министерството за локална смаоуправа, односно Бирото за регионален развој. Трите одобрени проекти се во вкупна вредност од околу 26 милиони денари, и со нив ќе се  изведуваат зафати за подобрување на енергетската ефикасност на јавните објекти во четири општини, изведба и реконструкција на патна инфраструктура во три општини, и подготовка на техничка документација за линиска инфраструктура во шест општини, што му припаѓаат на Регионот.

Последни измени ( вторник, 14 август 2018 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 10 - 18 од 9649
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

   

38541378_291272901423179_5653279346496897024_n.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive