Вести - Охрид
Влашкамаалци бараат да се тргне локомотивата PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 27 март 2010

ilija1.jpgВремените објекти што се овде изградени во осумдесеттите години,посебно објектот што го викаме локомотива бараме да бидат остранети,бидејќи се подигнати  без  консултација со жителите од овој дел на Влашкамаала,вели Илија   Миштакоски од Граѓанската иницијатива за претворање на овој простор  кај Чинарот во катче за рекреација   на децата.

Читај повеќе...
 
Кривични за челници во "Здравствен дом" PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 27 март 2010
policija.jpg  Поради основано сомнение дека се сторители на  кривичното дело  ,, Несовесно работење  во службата, СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Д. роден 1969 година и А.Г. роден 1967 година, двајцата од Охрид.
Читај повеќе...
 
В недела летно сметање на времето PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 27 март 2010
vreme7.jpgВ недела, 28 март, ќе почне летното сметање на времето.
Последни измени ( сабота, 27 март 2010 )
Читај повеќе...
 
Фото:Попушти колекторска цевка на кејот PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 26 март 2010

cevka2gg.jpgИскривена цевка од колекторскиот систем на градскиот кеј од која истекуваат фекалии.За да се најде во ваква положба одливната цевка требала да претрпи  силен маханички притисок,па оттука чудно е кој потрошил толку сила за да ја искриви.Од фекалната вода сигурно не се искривила,а и патот над неа е цврст и нема никакви оштетувања.

Читај повеќе...
 
Петрески го прими кинескиот амбасадор Чунфенг PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 26 март 2010

ambasador3vv.jpg Градоначалникот Александар Петрески денес во протоколарна посета го прими Амбасадорот на Народна Република Кина во нашата земја  Донг Чунфенг. Разговорите на домаќинот и високиот гостин, беа во функција на престојната посета ( средина на април) на делегација од кинескиот град Далиан на нашиот град, со кого веќе неколку години се одржуваат интензивни контакти за соработка на повеќе полиња.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 991 992 993 994 995 996 997 998 Следно > Крај >>

Резултати 8965 - 8973 од 8974
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive