Вести - Охрид
На ФТУ најбарана е Царината PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 17 август 2010

faks1.jpg За Факултетот за туризам и угостителство во Охрид, годинешните матуранти покажаа голем интерес. Со оглед на повеќе децениската традиција на Факултетот, атрактивните насоки и стручниот кадар, ваквиот интерес на кандидати од цела Македонија, воопшто не е за изненадување.

Последни измени ( среда, 18 август 2010 )
Читај повеќе...
 
Еден загинат,двајца тешко повредени на Железничка PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 17 август 2010
skuter245.jpgНа спојот на улиците Абас Емин и Железничка ,вечерва околу 18 часот се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно лице загина, а две се тешко повредени.
Последни измени ( вторник, 17 август 2010 )
Читај повеќе...
 
Настрада велосипедист пред влезот на "Про аква" PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 17 август 2010

turn1.jpg Речиси пред самата влезна врата на "Про аква" попладнево настрада велосипедист.Велосипедот е  смачкан,но од полицијата немаме официјални  информации како поминал оној што го возел ова се попопуларно  превозно средство.Од полицијата  што вршеше увид ни беше речено дека "не било страшно".Но, од она што го забележа нашиот фоторепортер несреќата не изгледа така наивна.

Последни измени ( вторник, 17 август 2010 )
Читај повеќе...
 
Тепачка во ноќен клуб,повреден полицаец PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 17 август 2010
havana11.jpg На ден 17.08.2010 година околу 01 часот и 50 минути во кабаре барот „ Кубалибре „ на улицата „Партизанска„ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир. Нарушувањето е случено во моменот кога лицата П.Д. роден 1955 и А.Ф. роден 1981 година од Охрид, поради недоразбирање за столица од шанкот, физички го нападнале П.Ш. роден 1982 година од Австралија, при што му задале повеке удари со тупаници по целото тело.
Последни измени ( вторник, 17 август 2010 )
Читај повеќе...
 
Ничкосан билборд кај "Мекдоналдс" PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 17 август 2010

kutnat1j.jpgПред ресторанот "Мекдоналдс" кутнат е билборд.Иако беше поставен  на поголема висина, некој успеал да го ничкоса на земја.Сега е оставен до дрвото и никој не го преместува од тоа место.Луѓе што поминиваат се сопинаат на остатцоите од  она што беше билборд.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 Следно > Крај >>

Резултати 8920 - 8928 од 9499
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive