Вести - Охрид
Источна ќе го куртули центарот од премногу возила PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 20 април 2010

bej1d.jpgДонесени се три идејни решенија, а во овој монент се работи главниот проект на источно транзитната улица  кај Бејбунар.Оваа сообраќајница е под надлежност на Министерството за транспорт и врски и на  Агенцијата за патишта.Кога ќе отпочне  градбата на оваа делница  јас во овој момент не можам да кажам,изјави денес  раководителот на  Секторот за комунален развој Емин Селман.

Последни измени ( вторник, 20 април 2010 )
Читај повеќе...
 
"Петар Пан" во Григор PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 20 април 2010

pan2.jpgВо Центарот за култура "Григор Прличев" во среда,21 април,со почеток во 19 часот премиерно  ќе биде прикажана детската претстава "Петар Пан",во режија на Ташко Лаброски.

Читај повеќе...
 
Комуналец го префрли "будењето" во вторник PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 20 април 2010

utro1.jpg"Охридски комуналец " досега ги будеше заспаните и неодговорните (поради нечистотијата на кејот) во понеделник.Сега го промени терминот за еден ден,можеби со надеж дека тоа ќе помогне,а понеделникот ќе остане во баксузните денови.

Читај повеќе...
 
Поправка на островчето кај Болницата PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 20 април 2010

vod1.jpgЕкипа на Про аква остранува дефект на кружниот тект во близина на општата болница.Иако имаше густ сообраќај,немаше застои.Таблата за предупредување дека се изведуваат градежни зафати помогна некој да не се залета со возилото во екипата од Про аква.

Последни измени ( вторник, 20 април 2010 )
Читај повеќе...
 
Семафорите кај Гимназија намигнуваа во сите бои PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 20 април 2010
se1.jpgСемафорите на главната крстосница на Туристичка и "Јане" кај Гимназијата околу 11 часот нагло престанаа да работат.Дотогаш намигнуваа ,се мешаа боите,а потоа се' застана.Возачите што тргнаа на зеленото светло се најдоа на сред крстосница,а другите учесници во  сообраќајот почнаа избезумено да  трубат.Настана вистинска збрка.
Последни измени ( вторник, 20 април 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 Следно > Крај >>

Резултати 8920 - 8928 од 9024
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive