Вести - Охрид
Перформанс на младите од Црвен крст PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 14 јануари 2018
uba4qq.jpgУште еден прекрасен настап имаа  младите на Црвен крст Охрид. денес на градскиот плоштад Климент Охридски во рамки на проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“ Тие го изведоа музичко-сценскиот перформанс PHV-SHOW со кој преку глума, пантомима и музика  ги промовираа културните вредности и испратија порака за хуманост,толеранција и мир.
Читај повеќе...
 
Со нож се боделе роднини PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 14 јануари 2018
noz44c.jpgСиноќа во 17,15 часот во Охрид, дошло до меѓусебна расправија помеѓу А.Х. (55) од Охрид и неговиот роднина У. Х. (60), при што А. Х. со нож го прободел У. Х. во пределот на раката и главата. Повредениот бил пренесен во Општата болница во Охрид, но поради сериозноста на повредите бил препратен во Клиничкиот центар во Скопје,додека А.Х бил приведен во СВР-Охрид.
 
Отпаѓаат делови од Мостот на желбите во Охрид PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 14 јануари 2018

most2ees.jpgМостот на желбите кој го поврзува Канео со делот   кaj црквата Света Софија  во Охрид,се распаѓа.Од дрвената конструкција испадната се  талпи на ивиците на мостот,на смата патека има големи пукнатини и штрчат клинци и железа.Оваа најбрза копнена врска на жителите од Канео со Чаршијата е донација на бизнисменот Велија Рамковски.

Последни измени ( недела, 14 јануари 2018 )
Читај повеќе...
 
Црвен крст утре ќе одржи музичко-сценски... PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 13 јануари 2018
plo1qq.jpgВо рамки на проектот на локалната самоуправа „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“ волонтерите на Црвен крст Охрид на сцената на „МАЛИОТ ПЛОШТАД“ (КАЈ МИНИМАРКЕТ) утре, 14.01.2018 г., (недела)  во 13:00 ч. ќе  изведат музичко-сценски перформанс, со кој, преку глума, пантомима, музика младите на Црвен крст Охрид ќе испратат силна порака за мир, хуманост, толеранција...Ги покануваме нашите сограѓани и гости да го прследат овој интересен настан.
 
Кичевчанец имал магацин со оружје PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 13 јануари 2018
oru2q.jpgНа 11.01.2018 година во Кичево  во домот на С.Ѓ. (49) од страна на полициски службеници од Полициската станица-Кичево, по наредба од Основен суд –Кичево, извршен е претрес во неговата куќа, при што бил забележан неговиот син Ј.Ѓ. како во патничко моторно возило „Чироки“ со кичевски регистарки ознаки, става огнено оружје.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 82 - 90 од 9209
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive