Вести - Охрид
Охридскиот пливачки маратон стана сираче PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 24 август 2018
mar1e.jpgОхридскиот пливачки маратон кој ке ќе се одржи утре на патеката "Климе Савин" за прв пат во  должина од 25 киометри,стана сираче,наградниот фонд од 15 илјади долари го обезеби Пливачката федерација,без притоа да има моддршка од покровителот и од државата воопшто,рече на денешната прес конференција претседателот на ПФМ Алескандар Маленко.,некогаше познат пливачки ас.
Последни измени ( петок, 24 август 2018 )
Читај повеќе...
 
Базарот за збогати туристичката понуда на Охрид PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 23 август 2018
bazar400l.jpgБогатите македонски фолклорни мотиви, како дел од културата на нашето поднебје, изразени во уметноста и вештината на изработувањето на предмети со стилизирани елементи и оригинална вредност претставуваат несомнен одраз на промоцијата на културата на нашиот град.
Читај повеќе...
 
Поволна понуда за прави и физички лица од локалната PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 23 август 2018
kod5t.jpgОпштина Охрид, Секторот за туризам и ЛЕР и Канцеларијата за стручна поддршка на развојот на земјоделството на Општина Охрид, им соопштува на сите заинтересирани  правни и физички лица  (баратели) кои имаат потреба за обезбедување  на приклучок на мрежата на ЕВН за поставување на електрична пумпа за вода, можат да поднесуваат барања за добивање на потврда за потреба од поставување на електрична пумпа за вода за сопствени потреби.
Читај повеќе...
 
Базар на ракотворби на Сараиште PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 22 август 2018
rako1ww.jpgПод покровителство на Локалната самоуправа и Националната установа  „ Завод за заштита на спомениците на културата и Музеј“ од Охрид, вечерва во 19:00 часот, на Сараиште, свечено беше отворен Базар на охридски ракотворби. На базарот, што ќе трае до 27 август, на 8 тезги ќе бидат претставени 16 изработувачи на автентични охридски ракотворби.
 
ВМРО-ДПМНЕ-Охрид: За СДСМ зборот не е збор PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 22 август 2018

perco1qq.jpgЛокалната Самоуправа предводена од СДСМ и градоначалникот Стојаноски воопшто не се стреми кон задоволување на потребите и интересите во областа на образованието. Не им е грижа ниту за изнаоѓање форми за поефикасно и поекономично одвивање на образовниот процес, ниту подобрување на условите за обавување на истиот,кажа на денешната пресконференција Перчо Божиновски, шеф на центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид.


 

Последни измени ( среда, 22 август 2018 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 82 - 90 од 9746
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive