Вести - Охрид
Серафим Наумовски:Работен век посветен на охриѓани PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 27 април 2018
seraf1qq.jpgИма луѓе кои својот живот,својот работен век им го посветуваат на граѓаните.Тоа над четири децении го прави Серафим Наумовски,моментално раководител на Одделението за спорт при локалната самоуправа.Има завршено Филозофски факултет,група историја.
Последни измени ( четврток, 10 мај 2018 )
Читај повеќе...
 
На плоштад ќе се собира помош за малата Мила PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 27 април 2018
 

plostad100kl.jpgМобилизацијата на охриѓани за помош на малата Мила продолжува и овој викенд. На Градскиот плоштад "Св.Климент Охридски" во Охрид,  сабота  од 12 ч. Младите на Црвен крст Охрид и охридските музички уметници, поединци и групи, ќе имаат свој настап со изведба на познати музички нумери, а волонтерите на Црвен крст Охрид ќе собираат финансиски прилози за покривање на трошоците за неопходниот оператиен зафат врз петнаесетмесечната Мила, кој треба да се изведе во Кина.

  

 

 
Охриѓанец нападнал полицаец,го удрил со нога PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 27 април 2018

svroohrid2q.jpgСекторот за внатрешни работи-Охрид до Основно јавно обвинителство-Охрид поднесе кривична пријава против С.П. (23) од Охрид поради постоење на основано сомнение дека сторил кривично дело ,,напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста предвидено во член 383 став 1 од КЗ на РМ.

Читај повеќе...
 
Ана Филипче најдобар биохемичар -ученик во земјава PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 27 април 2018

anaf1qq.jpgНа годинешниов државен натпревар по Народна техника кој се одржа на 21.04.2018 год. во Струмица во категоријата биохемија се Ана Филипче ученичка во ОСУ„Св.Климент Охридски“ – Охрид под менторство на проф. Славица Кичеец. Таа се претстави со проектот „Трансплантација на органи“ и го освои првото место и златниот медал.

Последни измени ( петок, 27 април 2018 )
 
Кривична за стружани кои "оперирале" во Охрид PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 27 април 2018

kradec500a.jpgСекторот за внатрешни работи-Охрид до Основното јавно обвинителство-Охрид поднесе кривична пријава против П.С (27), С.О. (27) и И.П. (22) сите од Струга поради постоење на основано сомнение дека на подрачјето на Охрид сториле осум кривични дела „тешка кражба“, едно кривично дело „кражба“ и едно кривично дело ,,одземање моторно возило.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 73 - 81 од 9439
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive