Вести - Охрид
На плоштад ќе се даваат совети за здравјето PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 07 август 2017

toplo.jpgВо рамки на одбележувањето на празникот Св.Климент Охридски, а со цел превентивна грижа за здравјето на населението, особено во време на високи температури на воздухот, Црвен крст Охрид во текот на целиот ден на 8 август 2017 година, на Градскиот плоштад во Охрид во периодот од 9 – 23 ч. во соработка со Здружението на лица со дијабет Тип 1 Охрид, и Здружението „Мозочен удар“ Охрид ќе врши здравствено-превентивни прегледи. Медицинските екипи на Црвен крст Охрид, Здружението на лица со дијабет Тип 1 и Здружението Мозочен удар ќе бидат на располагање на сите заинтересирани охриѓани и гости кои ќе имаат желба и потреба да го дознаат своето ниво на шеќер во крвта, како и да направат основен здравствен преглед-мерење на крвен притисок, ЕКГ и добијат корисни совети за заштита на своето здравје особено при екстремно високи температури на воздухот.

Читај повеќе...
 
Смена на директори во охридското здравство PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 05 август 2017
bolnica1qq.jpgСо одлука на министерот за здравство во охридските здравствени установи именувани се нови луѓе.
Читај повеќе...
 
Бројни пријатели на коктелот на "Охридско лето" PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 05 август 2017
ohrod3q.jpgСо свечен коктел во најелитниот хотел на охридската ривиера, хотелот „Лаки“ синоќа беше одбележан 57-от роденден на најголемата музичко-сценска манифестација во Македонија и регионот, фестивалот „Охридско лето“.
Читај повеќе...
 
Дошле од Аљаска во Охрид за да прават беља PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 05 август 2017

svroohrid2q.jpgПоради постоење основи на сомнение дека сториле прекршок по член 27 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, СВР Охрид поднесе прекршочна пријава против четири американски државјани со македонско потекло. Во поднесената прекршочна пријава опфатени се: Д.Л. (22) и Ф.Л. (20) по потекло од струшкото село Радолишта како и М.Х. (24), А.Х. (21) со живеалиште во Аљаска.

Читај повеќе...
 
СДСМ-Дебарца:"Трајкоски делел општински пари на ... PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 05 август 2017

delel1e.jpgРаспределбата на средствата од Буџетот на општина Дебрца наменети за финансирање на граѓанските организации во изминативе четири години се карактеризира со крајно нетранспарентни постапки , коруптивно и непотистичко постапување  на градоначалникот, при што општинските пари во голема мерка се делеле на роднински и партиски подобни здруженија на граѓани, без почитување на прописите за спречување на корупцијата и судирот на интереси,како и критериумите утврдени со одлуката за критериумите и постапката за распределба на финансиски средства на здруженијата на граѓани и фондациите од буџетот на општина Дебрца, донесена од советот на општината.

Последни измени ( сабота, 05 август 2017 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 8941
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive