Вести - Охрид
"Лето без пожари"-едукативна кампања PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 12 август 2017

protivp1q.jpgВо рамките на кампањата „Лето без пожари“, продолжуваат мерките и превентивното делување за заштита на шумите, пасиштата и другите отворени простори од пожари на подрачјето на СВР Охрид. Кампањата е со цел поголема контрола, превентива и заштита на шумите од пожар, поактивно следење на состојбите во шумските појаси, заштита, навремено забележување и информирање за настанат пожар до сите релевантни субјекти за координирано преземање на неопходни активности  и навремено локализирање на пожарот.    

Читај повеќе...
 
Смени во Струшките вечери на поезијата PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 11 август 2017
darko1ww.jpgПоетот Дарко Лешоски е новиот претседател на Управниот одбор на Струшките вечери на поезијата (СВП). Лешоски доаѓа на местото на поетот Славе Ѓорго Димоски, кој на оваа функција беше од 2008.
Читај повеќе...
 
Ја нападнал сопругата и заработил кривична PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 11 август 2017

nasilie1ww.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда при вршење семејно насилство“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Г.Д. (43) од струшкото село Ложани.

Читај повеќе...
 
За закани кон девојката заработил кривична PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 10 август 2017

svroohrid2q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,загрозување на сигурноста”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.М. (23) од струшкото село Франгово.

Читај повеќе...
 
За прв пат стартува Олимписки пливачки маратон PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 09 август 2017
maraton1a.jpgКлубот за спортови на вода “ОХРИДСКИ БРАНОВИ 2008” Охрид, со задоволство го најавува одржувањето на, за прв пат во Македонија, Олимпискиот пливачки маратон на 10 км. “Охрид 2017” кој ќе се реализира на 12.08.2017 г. (сабота) на Охридското езеро на водената површина помеѓу “Старото пристаниште-х".Палас” и х." Милениум".
Последни измени ( среда, 09 август 2017 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 55 - 63 од 8941
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive