Вести - Охрид
Корисен проект:На работа кај мојот родител PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 26 октомври 2018
Во рамките на проектот на Министерството за образование и наука „ Заедничка грижа за правилно насочување на учениците“ , што го имплементира ОУ „ Ванчо Николески“ од  Лескоец, денеска ученици од прво до петто одделение од  подрачното училиште во Косел со нивни наставнички ја посетија општина Охрид. Тие имаа средба со градоначалникот Јован Стојаноски и со Љупка Аслимоска Маркоска, вработена во Локалната самоуправа, родител на ученичка во второ одделение во подрачното училиште во Косел.roditel1ee.jpg
Читај повеќе...
 
Се одржа натпреварот на млади библиотекари PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 26 октомври 2018

mladb1.jpgВо  НУ „Григор Прличев“ во Охрид  денес се одржа Општинскиот натпревар „Млади библиотекари“.

Читај повеќе...
 
Извлекување на наградите "За посреќно детство" PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 25 октомври 2018
izvlekuva1w.jpg-Заблагодарувајќи се на сите оние кои што учествуваа, ја помогнаа и поддржаа овогодинешната хуманитарна и спортско-рекреативна акција на Црвен крст Охрид „ЗА ПОСРЕЌНО ДЕТСТВО“ информираме дека извлекувањето на добитниците на преку 50 награди ќе се изврши на 29.10.2018 година во 20 ч. Извлекувањето на наградите ќе може да се следи на следниот линк: https://youtu.be/o9GwppNU5IQ
Читај повеќе...
 
"Бисера" во Благоевград презентираше искуства... PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 25 октомври 2018
blago1e.jpgЧленки на  на Ж.Ц." Бисера" реализираа успешна активност во Благоевград,Бугарија.На возвратна посета на жените од организацијата "Искрици" од Благоевград, Ж.Ц. "Бисера" настапи со презентација за семејно насилство при што беа разменети корисни информации
Читај повеќе...
 
Локалната предлага нов лик на кејот PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 25 октомври 2018

kejot1ww.jpgУтре, (петок) ,  со почеток во 12 часот, во големата сала на општина Охрид, ќе се одржи презентација на проектот ,,Реконструкција на Кеј Македонија “, . По обраќањето на  градоначалникот Јован Стојаноски, пред присутните ќе биде презентиран овој исклучително важен проект, а потоа ќе следи дискусија.

Последни измени ( четврток, 25 октомври 2018 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 55 - 63 од 9881
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive