Вести - Охрид
Доделени сертификати за завршен курс по руски јазик PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 03 јули 2018

serti1eed.jpgВо Конгресниот центар на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј” од Скопје, кој е лоциран на бреговите на прекрасното Охридско езеро, денес беа доделени сертификатите за завршен курс по руски јазик за прв степен, на курсистите од Охрид.

Последни измени ( вторник, 03 јули 2018 )
Читај повеќе...
 
Охриѓанец преку фејсбук упатил закани PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 03 јули 2018

svroohrid2q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување на сигурноста“, СВР Охрид до надлежното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против В.К.(34) од охридското село Велгошти.

Последни измени ( вторник, 03 јули 2018 )
Читај повеќе...
 
Улицата "Македонија" затворена за сообраќај PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 02 јули 2018
parking1ww.jpgОд денес улицата „Македонија“ од пресекот со ул. „Македонски просветители“ до пресекот со ул. „Јане Сандански“ ќе биде затворена за сообраќај поради одбележување на хоризонталната сообраќајна сигнализација. Одбележувањето ќе се реализира во наредниве неколку дена и ќе биде по целата должина на реконструираната улица од 550 метри и ширина од 12 метри.
Последни измени ( понеделник, 02 јули 2018 )
Читај повеќе...
 
Од среда почнува прскањето против комраци PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 02 јули 2018
komarec500.jpgСогласно Законот за заштита  на населението од заразни болести (Сл. весник на РМ 66/2004, 139/2008 и 99/2009,  149/2014  и 150/2015), а врз основа на одлуки на соодветните Совети на Општини за спроведување на превентивна систематска дезинсекција на територијата на општините како општа противепидемиска мерка, ЈЗУ Центар за јавно здравје Охрид ги известува граѓаните, особено оние кои одгледуваат пчели на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Вевчани, Дебар и Центар Жупа  дека во деновите:  04.07.2018 год.(среда), 05.07.2018 (четврток), и 06.07.2018 (петок) во период од 20 до 06 часот од страна на екипи на Центар за јавно здравје  ќе се изведува теристичка (од земја) дезинсекција против комарци со апарат за УЛВ ладно запрашување.
Читај повеќе...
 
Охрид преку фејс-фотки ќе привлекува гости PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 01 јули 2018

sitevo1qq.jpgОхридското Супер радио во текот на месеците јули и август, кога традиционално е најголем бројот на туристи во Охрид иницира акција на социјалните мрежи за максимална промоција на градот пред домашните и странските гости.

Последни измени ( недела, 01 јули 2018 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 46 - 54 од 9567
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

37161158_10216642329161343_414094414235828224_n.jpg


 

   

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive