Вести - Охрид
Конгерс на доктори и студенти по медицина PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 07 мај 2018
ohrid3w.jpgОд 12-15 Мај, во хотел "Аура", Охрид ќе се одржи 41 год по ред Интернационалниит медицински научен конгрес, кој е најзначаен конгрес за студентите по медицина и млади доктори.


Последни измени ( понеделник, 07 мај 2018 )
Читај повеќе...
 
Меѓународна конференција за обезбедување ВИП лица PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 07 мај 2018
 

spasov1w.jpgУтре (08.05.2018) во 10.00 часот во хотелот "Инекс Горица" во Охрид министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ќе присуствува на Првата меѓународна научна конференција „Обезбедување на личности (VIP и VVIP) и објекти: Студија на случај, проценка на ризик и методи и тактики на обезбедување на личности и објекти“.  

 

 
Во Охрид,Струга,Дебар одбележан Денот на полицијата PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 07 мај 2018

sedmi1qq.jpgСедми  мај, денот на македонската полиција пригодно беше одбележан во полициските станици во Охрид, Струга и Дебар.

Последни измени ( понеделник, 07 мај 2018 )
Читај повеќе...
 
Видео запис од синглот "Еден ден" од Мицева PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 07 мај 2018

 

miceva3qq.jpgВчера  официјално излезе и новиот видео запис за синглот "ЕДЕН ДЕН".
"Еден Ден" е нумера која се наоѓа на албумот "Ти Сум Јас" и веќе е 7- ми видео запис а прв за 2018.
Дело е на Весна Малинова Бабамова и Кирил Бабамов , како кларинетист се јавува Здравко Ангелов.

Видеото е снимено во домот на култура "Браќа Миладиновци" во Струга

https://www.youtube.com/watch?v=8j6wB1dYo6E

 
Силниот вете ќе уништеше објекти на две филијали PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 06 мај 2018
pad1wer.jpgСилниот ветер што попладнво го зафати Охрид урна бор во населбата Горна Влашка Маала.Дрвото за малку целосно ќе ги поклопеше објектите на филијалата на Македонски пошти и на Сосиете Женерал.За среќа,борот падна само  на неколку метри од нив,Очевидици кажуваат дека било оштетено едно возило и оти не нестрадал никој од ретките минувачи,
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 37 - 45 од 9427
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive