Вести - Охрид
Ем ќе се ослободите од отпад,ем ќе добиете... PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 01 септември 2017

recikla1q.jpg"Елколект" ДОО во периодот од 04-ти Септември 2017 до 31-ви Октомври, ќе им овозможи на жителите на општина Охрид да учествуваат во акција за ослободување од своите отпадни електрични и електронски апарати и истовремено да станат потенцијални добитници на една од петте вредни награди (ЛЕД телевизор, фотоапарат, смарт телефон,  ДВД или тостер) .

Последни измени ( петок, 01 септември 2017 )
Читај повеќе...
 
Почнува уписот за балетанки и балетани PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 01 септември 2017
balet1ww.jpgБАЛЕТСКО СТУДИО АНА САВИЌ

Врши упис на нови членови од 5-ти септември 2017 година. Сите заинтересирани љубители на балетот можат да се зачленат во просториите на НУ Центар за култура "Григор Прличев”- Охрид,

ВТОРНИК од 18.30 до 20.30 часот
СРЕДА од 18.30 до 20.30 часот
ПЕТОК од 18.30 до 20.30 часот
и САБОТА од 10.00 до 12.00 часот

Уметнички раководител Ана Савиќ 075/263-154
 
Еко-перформанс на СОС- Охрид пред хотелот "Палас" PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 31 август 2017
trskata1q.jpgНа 1 септември 2017 г. организираме еко-хепенинг во паркчето пред х." Палас" во центарот на Охрид на кој се поканети сите наши сограѓани, граѓани на РМ, туристи.
Читај повеќе...
 
СДСМ-Охрид:Бакрачески им даде лажни ветувања на ... PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 31 август 2017

sdsm77y.jpgНеспособната и неодговорна локална власт предводена од Никола Бакрачески и ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на локалните избори повторно манипулира со жителите на Лескоец. Соочени со стравот од пораз на локалните избори, Бакрачески и ВМРО-ДПМНЕ прават очајнички обиди да им се додворуваат на гласачите. 

 

Читај повеќе...
 
Бреинобреин почна се есенски уписи PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 30 август 2017

bren1ww.jpgЦентарот за развивање на животни вештини БРЕИНОБРЕИН-Црвен крст Охрид во есенскиот циклус,  започнува со уписи на нови деца од 4-14 годишна возраст заинтересирани да ја следат интернационалната Бреинобреин едукативна програма  преку која ќе имаат можност да ги стекнуваат, развиваат и потврдуваат своите способности: концентрација, меморија, нумерички и вербални вештини, способности за учење, креативност и имагинација, лидерство, самодоверба, визуелизација, решавање на проблеми.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 28 - 36 од 8940
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive