Вести - Охрид
Уште еден "Детски семафор" PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 15 мај 2018

detski1q.jpgОпштинскиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата Охрид, согласно програмата за работа, во соработка со Локалната самоуправа, Министерството за образование и наука, Министерството за внатрешни работи, и оваа година, заедно со учениците од основните училишта во Охрид, ќе ја реализира традиционалната Општинска сообраќајно-воспитна манифестација "Детски семафор".

Читај повеќе...
 
Еден милениум на Охридска Архиепископија PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 14 мај 2018
iljadaisto1q.jpgНа највисоко државно и локалоно  ниво со бројни културни, научни, академски образовни и спортски  настани кои ќе се реализираат во период од  месец  мај  до  декември годинава  ќе се одбележува еден милениум од постоењето на Охридската Архиепископија. 
Читај повеќе...
 
Кај Подмоље е извадено телото на Б.Ј од Куратица PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 14 мај 2018

policija11.jpgНа 13.05.2018 година во 09.55 часот во водите на Охридското езеро помеѓу с.Подмоље, охридско, и место викано „Оровничка плажа“, на неколку метри од брегот, било забележано тело на непознато лице. Телото било извадено од водите на езерото, бил извршен увид и било утврдено дека се работи за Б.Ј. (54) од с.Куратица, охридско. По наредба на Јавен обвинител, над телото на починатиот ќе се врши обдукција.

 
План за управување со сливот на Охридско Езеро PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 14 мај 2018

dejan10m.jpgУтре (Вторник, 15.05.2018) во Охрид ќе се одржи почетниот состанок за изработка на Планот за управување на сливот на Охридско Езеро, еден од најважните и најнеопходните документи за иднината на заштитата и управувањето со сливот на Охридско Езеро . Планот е билатерален и интегрален и ќе биде изработен во согласност со Европската рамковна директива за води и националните законодавства на дветe земји кои го споделуваат Сливот на Охридско Езеро.

Читај повеќе...
 
Охриѓани го загадуваат Езерото,а не гостите PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 13 мај 2018

dnog1a.jpgНуркачите од клубот за подводни активности Охрид денес извадија стотина килограмо ѓубре од водите на Охридското Езеро  од Градскотот пристаниште па се до населбата Канео.Имаше автомобислки гуми,електро апарати,столови,делови од намештај,пластика.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 9427
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive