Вести - Охрид
Живка Ангеловска е нов претседател на Градскиот совет PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 13 ноември 2017

 

zivka3qq.jpgНов претседател на Советот на Општина Охрид е Живка Ангелоска, дипломиран правник.Така денес одлучија советниците од СДСМ и од коалицијата Алијанса за Албанците,ДУИ и БЕСА.Ангелоска беше избран за прв човек на Градскиот совет  со 12 гласа за”.

Последни измени ( понеделник, 13 ноември 2017 )
Читај повеќе...
 
Синдикалците не избраа нов лидер на Конгресот во Охрид PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 11 ноември 2017

kongres1qq.jpgНа вонредниот конгрес на Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) што денес се одржа во Охрид не беше избран нов лидер.На овој синдикален собри   не се гласаше  по најавената точка од предложениот дневен ред за избор на претседател на синдикалното здружение, поради бурните реакции на дел од делегатите кои го сметаат недемократски изборот на претседател со само еден предложен кандидат.

Последни измени ( сабота, 11 ноември 2017 )
Читај повеќе...
 
Ќе нема зима за охридските возачи PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 11 ноември 2017
zima1w.jpgНа иницијатива на СВР Охрид, на 26-ти минатиот месец, во хотелот „Амбасадор“  се одржа работен состанок на тема „Безбеден сообраќај во зимски услови во претстојната зимска сезона 2017/2018 година на подрачјето на Охрид“.
Читај повеќе...
 
Со звучен сигнал запрел возило и го изначукал возачот PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 11 ноември 2017

svroohrid2q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело  ,,насилство “, СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.М.(23) од Охрид.


 

Читај повеќе...
 
СДСМ - Вевчани за директорка ја постави првата береткa.. PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 10 ноември 2017
beretka1q.jpgГрадоначалникот на Вевчани Сашо Јанковски, кој доаѓа од редовите на СДСМ, денеска за в.д. директор на Јавното комунално претпријатиие „Еремија” ја постави активистката на ВМРО-ДПМНЕ Јасмина Бебековска. Досега не се памети победничка партија на локалните избори да постави за директор на ЈП припадник на друга политичка партија,пишува најчитаниот портал Сакам да кажам.
Последни измени ( петок, 10 ноември 2017 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 9027
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive